7 pasenusios SEO optimizacijos taisyklės, kurioms veltui švaistai savo laiką ir pinigus!

Kasdieninėje savo veikloje betarpiškai susiduriu su SEO, todėl šiame straipsnyje nusprendžiau pasidalinti įžvalgomis apie tai, kas mano asmenine nuomone SEO pasaulyje išėjo į praeitį ir nebeatitinka šių dienų realijų. Tikiuosi tai padės tau daugiau suprasti apie SEO ir padės sutaupyti laiko bei pinigų.

Apie tai, kas yra SEO rašiau čia.

Šiandien noriu pridurti, kad SEO yra ypač dinamiška sritis. SEO principai keičiasi taip sparčiai, kad kartais nepastebime, jog tai kas veikė ir buvo naudinga prieš pusmetį, šiandien jau gali ir nebeduoti apčiuopiamos naudos. Tu taip pat neišvengiamai gali susidurti su tokiais optimizavimo veiksmais, kurie prieš metus padėjo tau pakilti į aukščiausias pozicijas. Po pusmečio tik padėjo išsilaikyti esamose pozicijose. O dabar lyg didžiulis balastas tempia žemyn ir dėl tu dabar prarandi potencialius klientus. Tačiau blogiausia yra tai, jei nesupranti dėl ko visa tai vyksta?

Tokiais atvejais natūraliai kyla egzistencinis klausimas kaip elgtis toliau? Kuriomis SEO optimizacijos taisyklėmis tikėti ir jas įgyvendinti šiandien? O kurias nurašyti kaip pasenusias? Būtent tai šiame straipsnyje tai ir aptarsiu.

Pasenusi taisyklė #1: daugiau nuorodų = aukštesni reitingai

Pasak daugelio SEO specialistų, trečias pagal svarbumą faktorius nulemiantis tinklalapio reitingus paieškos sistemos pozicijose yra atgalinių nuorodų skaičius. Nors ilgą laiką didėjantis nuorodų skaičius kėlė reitingus, tačiau šiandien tai nėra taip svarbu. Tikriausiai ir pats pastebėjai, kad tave jau ima lenkti nauji tinklalapiai, dar neturintys daugybės į juos vedančių nuorodų.

grandines

Kodėl?

Todėl, kad po naujausios Google Pingvino atakosnuorodų kiekis tapo nesvarbus.

Svarbesnė yra nuorodų kokybė ir kaip tinklalapiai tarpusavyje susiję. Todėl visuomet stenkis gauti nuorodų iš tokių tinklalapių, kuriuose aptariamos tokios pat ar susijusios temos kaip ir tavo svetainėje.

Pasenusi taisyklė #2: SEO – tai raktažodžių prifarširuotas turinys

Jei norite užimti aukštas pozicijas paieškoje pagal raktažodį “seifų atrakinimas”, turite šią frazę naudoti savo tinklalapyje.

NE!

Taip buvo anksčiau. Šiuo metu Google naudoja semantinį indeksavimo metodą, kuris leidžia Google geriau suprasti žodžius, jų linksnius bei sinonimus. Tai reiškia, jog Google puikiai supranta jog “seifo atidarymas” bei “seifo atrakinimas” ar “avarinis seifo atrakinimas” yra ta pati paslauga.

Spaminimas raktiniais zodziais

Todėl nuo šiol neberašyk tekstų tinklalapiui, kuriuose gausu raktažodžių. Tai ne tik nepadės tinklalapiui, tačiau gali ir pakenkti. Todėl rašyk natūraliai, rašyk tai kas įdomu tavo potencialiam klientui.

Pasenusi taisyklė: #3: SEO – tai nuorodų, programinio kodo bei turinio junginys

Taip buvo prieš 5 metus 🙂

Tuomet visi tinklalapiai turintys didesnį kiekį turinio, su gerai optimizuotu programiniu kodu bei daugybe nuorodų užimdavo aukščiausias pozicijas tarp paieškos rezultatų. Šiuo metu to nepakanka. Šiandien buvusius lyderius lenkia tie tinklalapiai, kurie turi pasisekimą socialiniuose tinkluose.

w3c validator kodo ivertinimo rezultatas

Socialiniai tinklai (Facebook, Twitter, Pinterest, Linkedin, Instagram ir kiti) yra puikus indikatorius tiek klientams, tiek Google ar tinklalapis yra vertas dėmesio. Kuo tavo verslas populiaresnis socialiniuose tinkluose, tuo labiau jis atkreipia dėmesį. Kuo daugiau žmonių jį pamato, tuo daugiau šansų tu turi gauti natūralių nuorodų, o tuo pačiu ir naujų klientų.

Pasenusi taisyklė #4: reikia stebėti raktažodžių pozicijas

Visi įpratę susirašyti savo veiklą apibūdinančius raktažodžius ir stebėti jų pozicijas naudojantis specialiomis programomis. Tačiau ar tai ką nors duoda? Nieko!

poziciju tikrinimas

Esmė ta, kad tavo klientai neveda į paieškos laukelį abstrakčios frazės. Jie dažniau ieško konkretesnių produktų ar paslaugų įvesdami tikslius ilgus raktažodžius (taip vadinamus “long tail keywords”).

Todėl siūlau tau neeikvoti savo laiko pozicijų sekimui, o panagrinėti Google Analytics ir Google Webmaster įrankio statistiką.

Atkreipk dėmesį į tai, kokios ilgosios raktažodžių frazės atveda daugiausia lankytojų pas tave ir koncentruokis į jų optimizavimą.

Pasenusi taisyklė #5: daugiau puslapių = daugiau lankomumo?

Ar tu žinai koks yra lankomiausias tinklalapis pasaulyje? Wikipedia? Nes ji turi savyje daug puslapių? O gal kitas gigantas?

Pagal šią logiką jeigu aš savo tinklalapyje sukursiu daug puslapių ir užpildysiu jį turiniu, tapsiu populiariausiu ir užsiimsiu aukščiausias paieškos pozicijas?

turinio kurimas

Deja, ši logika ir schema neveikia jei kiekvienas tinklalapio puslapis nėra autoritetingas. Visai neseniai google algoritmo atnaujinimas kovojantis su nekokybišku turiniu “Panda” nuskausmino tinklalapius turinčius daug nekokybiškų puslapių.

Todėl tavo tikslas savo tinklalapyje pateikti tik ypač naudingą informaciją, kuri būtų įdomi klientui, ja būtų dalinamasi socialiniuose tinkluose, o ne kurti turinį vien dėl kiekio.

Pasenusi taisyklė #6: reikia kuo ilgesnio teksto?

Kaip jau nekartą minėjau šiame straipsnyje, daug nereiškia gerai. Tai, kad prirašysi į savo puslapį 2.000 žodžių visiškai nereiškia, kad nuo to tinklalapis bus suindeksuotas geriau ir pasieks aukštesnes paieškos pozicijas.

Gal jau ir tu pastebėjai, kad daugelis geriausių tinklalapių pasaulyje turi vos po kelis sakinius puslapyje? Geriausias to pavyzdys – Twitter.com

twitter vaizdas

Todėl nepersistenk rašydamas ilgus tekstus. Video, paveikslėliai, galerijos, infografikai lygiai kaip ir tekstas yra puikiai suprantami ir indeksuojami paieškos sistemų, o lankytojai vizualinę informaciją mėgsta netgi labiau nei tekstą.

Pasenusi taisyklė #7: aukštesnės pozicijos paieškos rezultatuose garantuoja didesnį lankomumą

Atrodytų logiška, kad kuo aukštesnėse paieškos pozicijose esi, tuo daugiau lankytojų sulauki. Tačiau mano praktinė patirtis rodo, jog tai ne visuomet yra tiesa. Kodėl?

Todėl, kad tavo sugalvoti raktažodžiai apibūdinantys veiklą nebūtinai yra tai ko ieško potencialus klientas. Todėl visuomet pradėk savo SEO strategiją nuo raktažodžių, kurie sulaukia daugiausia užklausų paieškos. Tam naudok Google Keyword Planner tool. Pavyzdį kelių įvestų savo srities raktažodžių pateikiu žemiau..

vidutinis menesio paiesku skaicius

Vietoje reziume

Jei kažkiek supranti apie SEO, mano patarimas – nustok skaityti prieš dešimtmetį parašytus SEO pradžiamokslius – visa tai jau nebeveikia! Neeikvok savo brangaus laiko taktikoms, optimizavimo veiksmams ir planams, kurie neveikia ir nėra aktualūs šiandien.

Geriau sutelk savo energiją į veiksmus, kurie leis tau pasiekti išsikeltus tikslus ir kurie domina tavo potencialų klientą bei sprendžia jo asmenines problemas. Tuo tarpu SEO optimizaciją patikėk profesionalams.

Tai tiek šiam kartui. Jei tau ši informacija pasirodė įdomi ir naudinga, būčiau dėkingas jei pasidalintumei savo nuomone komentaruose po šiuo straipsniu ar paskleistumei šį įrašą plačiau socialiniuose tinkluose savo draugams ir pažįstamiems.

Ačiū tau!

0Shares

Parašykite komentarą