Mobilegeddon: KAIP NEPRARASTI LANKYTOJŲ po naujausio „Google“ atnaujinimo?

Ar žinai, kad didžiausiame Lietuvos žiniasklaidos portale “DELFI” pasklido gandas apie tai, kad artimiausiu metu pasirodys „Google“ paieškos algoritmo atnaujinimas kodiniu pavadinimu Mobilegeddon? Jis bus nukreiptas į visas interneto svetaines, kurios nėra pritaikytos patogiam naršymui iš mobilių įrenginių.

Ar tavo svetainė yra viena iš jų? Tai gali visuomet pasitikrinti šiuo adresu https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Aš vadovaujuosi ne gandais, o turimais faktais, todėl galiu tave patikinti, kad šio straipsnio paskelbimo metu Google žadėto atnaujinimo dar oficialiai nepatvirtino ir neišleido. Tačiau pats faktas, kad apie tai plačiai diskutuojama ne tik SEO bendruomenėje, rodo, kad “traukinys pajudėjo”..

Traukinys pajudejo
Traukinys pajudejo..

Google žada, kad šis paieškos algoritmo atnaujinimas bus nukreiptas į visų interneto svetainių „draugiškumą“ mobiliems įrenginiams. Taip šis interneto “monstras” nori įvesti dar daugiau tvarkos nūdienos internete..

Manai, kad čia nieko svarbaus? Siūlau pagalvoti dar kartą.. Kodėl? Nes „Google“ teigia, jog mobiliojo atnaujinimo įtaka bus ženkliai didesnė nei „Panda“ atnaujinimo atveju.

Turėtum nerimauti? Tikrai taip..!

Tačiau jeigu skaitysi toliau sužinosi keletą būdų, kaip šiuo atnaujinimu tu gali pasinaudoti, arba paversti jį privalumu tavo verslui.

Nori sužinoti? Tada važiuojam… Tavo dėmesiui trys žingsniai, kuriuos atlikus galėsi jaustis ramiai.

#1 žingsnis – suteik svetainei patogumo naršyti iš mobilių įrenginių

Sukurti atskirą svetainę tik mobiliesiems įrenginiams nėra pati geriausia idėja. Pagrindinė priežastis, kodėl turėtum išvengti šios taktikos, – tavo pagrindinio puslapio atnaujinimai nebus rodomi mobiliojoje google paieškos versijoje.

Tačiau jeigu naudosi šiai problemai spręsti prisitaikantį (angl. “responsive”) svetainės dizainą, tai nebebus problema. Prisitaikančio dizaino dėka svetainė automatiškai pritaikoma prie kiekvieno lankytojo įrenginio ekrano dydžio, įskaitant visus mobiliuosius prietaisus.

prisitaikantis svetaines dizainas
Prisitaikantis svetainės dizainas – lemiamas veiksnys!

Tačiau kuriant prisitaikantį dizainą nepamiršk patikrinti, kad visos svetainės pagrindinės funkcijos (pvz. užklausos forma) veikia užtikrintai. Nes gali būti, kad atnaujinus svetainę, nesulauksi klientų užklausų ir nesuprasi kodėl 🙂

#2 žingsnis – pagreitink savo svetainę

Nors 4G mobiliojo ryšio tinklai Lietuvoje jau ne naujiena, mobiliojo prietaiso interneto ryšys niekada nebus toks greitas kaip kabelinė jungtis. Bent jau ne ateinančius vienerius ar dvejus metus.

Be to, kadangi 4G ryšys „pagaunamas“ ne visur, dalis žmonių tavo tinklalapį atidarys 3G, arba net EDGE mobilaus ryšio pagalba. Todėl svetainė turi veikti greitai.

Kaip pagreitinti savo internetinį puslapį?

Galima parekomenduoti pradėti nuo „Google PageSpeed“. Tai „Google“ paslauga, nustatanti kokių problemų turi tavo svetainė su užsikrovimo greitaveika. Taip pat puikiai tam tinka Pingdom.com greitaveikos tikrinimo įrankis.

Greitaveika labai svarbus SEO faktorius
Greitaveika labai svarbus SEO faktorius

Jei matai, kad yra problemų su svetainės greitaveika, tuomet štai tau keli konkretūs patarimai, kaip tas problemas išsispręsti:

  • Svetainės turinio kešavimas. Pirmiausia įsidiek į savo svetainę turinio kešavimo funkciją. Tada svetainė bus įkeliama žymiai greičiau. WordPress svetainėms rekomenduočiau W3 total cache įskiepį. Jis veikia patikimai ir tikrai labai pagreitina svetainės įkrovimo greitį. O svarbiausia, kad yra NEMOKAMAS 🙂
  • Greitas serveris. Jei nepadėjo pirmas variantas, tada labai svarbu būtų pasirinkti gerą hostingo paslaugos tiekėją. Kai kalba eina apie svetainės greitį, tai tikrai svarbu. Aš rekomenduoju naudotis serveriai.lt paslaugomis, kurios manęs dar nė karto nenuvylė. Beje čia tavęs laukia net 50% PREMIJA šioms paslaugoms įsigyti.
  • Tinklalapio kodo sutvarkymas. Netinkamas kodas paprastai susijęs su svetainės lėtumu. Ar svetainė turi kodo problemų gali pasitikrinti šiuo adresu http://validator.w3.org/ Jei klaidų svetainėje yra, tuomet tau tikrai verta pasamdyti gerą programuotoją, kuris ištaisytų programinio kodo klaidas. Nes netinkamas kodas paprastai susijęs su svetainės lėtumu. Programuotojų šiam darbui gali nesunkiai susirasti adresu: http://versliukai.lt/programuotojai

Su greitaveika aišku? Tuomet pereikime prie trečiojo žingsnio.

#3 žingsnis – padaryk šiuos pakeitimus artimiausiu metu!

Nors „Google“ atnaujinimas dar nepasirodė, tačiau jo galima tikėtis bet kada.. Todėl laiko faktorius čia yra lemiamas veiksnys.

Reikia veikti nedelsiant
Reikia veikti nedelsiant!

Kodėl? Nes „Google“ turi nuskaityti atliktus tavo svetainės pakeitimus, kas užima laiko. Jei nori būti saugūs, darbus reikia atlikti kaip įmanoma greičiau. Tai užtikrins, kad pokyčiai bus įvertinti kaip tinkami, ir svetainei nebus pakenkta. Priešingu atveju nenustebk jei po šio atnaujimo smarkiai kris tavo SEO pozicijos naršant mobilioje paieškoje. Beje SEO pozicijas google.lt paieškoje gali nemokamai visada pasitikrinti šiuo, specialiai mano klientams kurtu įrankiu http://www.seoreklama.lt/seo-poziciju-tikrinimas/

Dar kai kas, kad viskas praeitų tikrai sklandžiai..

Kai atliksi visus šiuos pakeitimus, prisijunk prie „Google Webmaster Tools“ įrankio ir pasirink savo svetainės profilį, arba jį pridėk, jei to dar nepadarei.

Tai padarius, paspausk mygtuką „Crawl“ („Nuskaityti“), esantį šoninėje juostoje. Tada spustelk „Fetch as Google“ („Įkelti kaip „Google“).

Svetainės URL adresas jau turėtų ten matytis, bet taip pat jei nori galite įvesti ir subkatalogus. Tačiau prieš tai paspausk „fetch and render“, pasirink išsiskleidžiamąjį meniu, kur parašyta „Desktop“, ir pasirink atitinkamai mobilųjį variantą. Jei nesi tikras dėl to, gali pasirinkti juos visus vieną po kito ir išbandyti.

Po vis to tiesiog spustelk mygtuką „submit to index“. Tai užtikrins, kad tavo svetainė su visais pakeitimais bus nuskaityta dar prieš Google atnaujinimą.

Išvada

Tavo laikas būtiniems pakeitimams atlikti yra ribotas. Kuo greičiau padarysi savo svetainę suderinamą su mobiliaisiais įrenginiais ir sumažinsi jos įkėlimo laiką, tuo didesnė tikimybė, kad sulauksi didesnio lankytojų srauto jau po šio „Google“ atnaujinimo. Ir priešingai jei nieko nedarysi, “lėksi žemyn kaip akmuo”. Taigi siūlau veikti..

Jei tau sunkiai sekasi atlikti šiuos pakeitimus? Visada gali rasti savo srities specialistų, kurie tau padės.

O kaip tu manai, kas laukia didžiosios dalies interneto svetainių po šio „Google“ paieškos algoritmo atnaujinimo?

2Shares

Parašykite komentarą