4 nemokami reklamos internete būdai

Kai kurie internetinės rinkodaros būdai reikalauja tūkstančių litų investicijų, o kai kurie yra visiškai nemokami. Jeigu Jūsų įmonė dar visiškai nedidelė ir negalite leisti didelių investicijų, skaitote būtent tą straipsnį. Pateiksiu keletą nemokamų būdų, kaip reklama internete gali padidinti Jūsų žinomumą ir pelningumą.

Reklamuokitės Facebook, Twitter ir kituose socialiniuose tinkluose

Ar vis dar reikia akcentuoti socialinių tinklų poveikį mūsų gyvenime? Kiekvienas „internetinis“ verslininkas žino, kad įmonės, o ypač jaunos, gali gauti didžiulę naudą iš sėkmingos socialinių tinklų rinkodaros kampanijos. Daugeliu atveju, Jums net nereikės niekam mokėti už tai, kad reklamuoja Jūsų produktą. Nebent norite ir galite skirti šiek tiek išlaidų, kad kažkas kitas administruotų paskyrą. O Jūs tuo metu galėtumėte skirti laiką savo darbams.

Užregistruokite savo įmonės Facebook ar Twitter paskyrą ir pradėkite ieškoti žmonių, kurie domėtųsi Jūsų produktu. Skelbkite įdomią ir naudingą informaciją, atsakinėkite į komentarus, bendraukite su savo bendruomene. Atminkite, kad Jūs privalote bendrauti su visai vartotojais, netgi su tais, kurie Jums atrodo trumpalaikiai.

socialiniai tinklai

Rinkite atgalines nuorodas (angl. backlinks)

Geros atgalinės nuorodos (angl. backlinks) yra labai svarbi paieškos sistemų optimizavimo – SEO dalis. Norint pakilti į aukštesnes paieškos sistemų pozicijas, niekada nevėlu rinkti atgalines nuorodas. Tuo tikslu ieškokite internete tinklaraščių ir tinklalapių, kurie specializuojasi Jūsų srityje ir bandykite apsikeisti nuorodomis. Jie savo tinklalapyje paskelbia nuorodą į Jūsų interneto svetainę, o Jūs savo tinklalapyje į jų.

Taip pat galite bendradarbiauti su tinklaraščiais, rašant straipsnius su nuorodomis į Jūsų internetinę svetainę bei skelbiant juos kitose svetainėse. Straipsniai turi būti originalūs, orientuoti į Jūsų verslo rūšį, o apačioje palikite trumpą žinutę, lydinčią į Jūsų internetinę svetainę. Toks būdas yra nepaprastai efektyvus.

Atgalinės nuorodos padės nukreipti vartotojus į Jūsų internetinę svetainę. Kiekviena nuoroda reiškia potencialią galimybę pritraukti vartotojus. Kuo daugiau atgalinių nuorodų, tuo geriau, tačiau nepiktnaudžiaukite „nenatūraliomis nuorodomis” ir neužsiimkite 5.000 nuorodų pirkimu už 5 eur. Tai Jūsų svetainei tik pakenks.

Jeigu Jums trūksta žinių apie tokio pobūdžio reklamą internete, o SEO straipsniai nėra Jūsų stiprioji pusė, rekomenduočiau rinktis kokybiškas SEO paslaugas, kurios padės Jums iškelti savo verslą paieškos sistemose pagal pačius populiariausius raktinius žodžius.

Girkitės subtiliai

Naudokitės draugų ir artimųjų pagalba reklamuojant savo įmonę. Parašykite elektroninius laiškus ir papasakokite apie savo produktą ir tai, kokias problemas jis gali išspręsti. Galbūt jis netiks konkrečiam asmeniui, bet galbūt jis žinos, kam tas produktas galėtų būti naudingas.

Naudokitės plačiomis interneto galimybėmis ir skelbkitės forumuose, kurkite temas, kuriose būtų kalbama apie Jūsų produktą, arba tiesiog subtiliai paminėkite savo produktą kitose temose.

Pamėginkite kitą būdą, kuomet paminėkite tik savo produkto pavadinimą, daugiau nieko apie jį nepasakojant. Žmonės nemėgsta, kai jiems tiesiogiai nurodoma ir sakoma ką daryti. Kai Jūs paskelbsite tik savo įmonės pavadinimą be aprašymo, Jūs sužadinsite vartotojo smalsumą susirasti Jūsų įmonę patiems, o tai paskatins vykti grįžtančiajai rinkodarai.

Rašykite tinklaraštį – blog’ą.

Tinklaraščio rašymas gali Jums padėti keliais būdais:

  • Straipsnių rašymas tinklaraštyje padeda žmonėms bendrauti tema, kuri yra susijusi su Jūsų produktu. Šie žmonės yra Jūsų potencialūs vartotojai, todėl perskaitę straipsnį, gali sužinoti, ką Jūsų produktas gali jiems pasiūlyti.
  • Tinklaraščiai aprūpina Jus atgalinėmis nuorodomis, su kurių nauda jau šiek tiek supažindinau aukščiau.
  • Naujausių žinių skelbimas Jūsų verslo srityje. Straipsnių rašymas Jūsų tinklaraštyje nebūtinai turi būti nuoroda į Jūsų produktą. Tai gali būti Jūsų srities naujiena, kuri supažindintų Jūsų klientus su naujausiomis žiniomis.
  • Straipsnių rašymas labai naudingas Jūsų smegenims ir intelekto lavinimui. Jų rašymas neužtruks ilgai, o Jūs galėsite atsipūsti nuo kitų darbų ir taip išreikšti save.

Sėkmės Jums!

0Shares

Parašykite komentarą