7 patarimai, kaip žmones priversti perskaityti tavo siunčiamus elektroninius laiškus?

Aš kasdien gaunu daug elektroninių laiškų. Taip pat daug jų ir išsiunčiu.

Vieni jų būna asmeninio pobūdžio, kai aš kažkieno prašau paslaugos. Kiti „parduodantys” (angl. sales letters), kuriems keliamas konkretus tikslas – parduoti prekę ar paslaugą.

Koks laiškas bebūtų, aš kaip ir tu, tikiuosi gauti atsakymus į juos, ar bent sulaukti atitinkamos reakcijos. Pvz. padidėjusio lankytojų srauto svetainėje, pardavimų ar pan.

Deja iš patirties žinau, kad „liūto dalis” laiškų, ypač jeigu aš jų nelaukiau, keliauja į šiukšliadėžę. Ir taip vyksta todėl, kad didžioji dalis elektroninio pašto laiškų manęs „neužkabina”. Turbūt nesuklysiu teigdamas, kad su gaunamais laiškais panašiai elgiesi ir tu.

Kaip padidinti elektroninių laiškų konversiją (atidarymą)?

Prieš atsakant į šį klausimą visų pirma siūlau pažvelgti 5 faktams į akis:

1 faktas – didžioji dalis internetu siunčiamų elektroninių laiškų neperskaitomi dėl subjektyvių priežasčių (laiškai nesudomina gavėjo).
2 faktas – jeigu siunčiamų laiškų beveik niekas neskaito, kam tuomet gaišti savo laiką ir pinigus? Gal geriau verta investuoti į jų kokybę?
3 faktas – aukštesnis nei vidurkis siunčiamų laiškų atidarymo procentas įmanomas, tik tuomet, jei naudojamos efektyvios elektroninio pašto rinkodaros technikos.
4 faktas – praktikoje pasiekti 100% laiškų atidarymą įmanoma tik esant nedidelės apimties duomenų bazėms (asmeninė statistika žemiau).
5 faktas – statistinis elektroninio pašto laiškų atidarymo vidurkis 13,8% (mailchimp.com duomenys).

Vieno naujienlaiškio statistikos pavyzdys

Tam, kad parodyti, ko galima pasiekti praktikoje naudojant teisingus veiksmus, žemiau pateikiu konkretų, visai neseniai mano asmeniškai vykdytos elektroninio pašto rinkodaros pavyzdį. Šiuo atveju tai buvo laiškas, kuriuo buvo reklamuojamos seo paslaugos ir jis buvo skirtas naujienlaiškio prenumeratoriams.

Ką sako šio laiško statistika?

Visų pirma, kaip matosi iš pateikto pavyzdžio, šis laiškas susilaukė tam tikro atsako.

Kai aš siunčiu laiškus, jiems keliu labai konkrečius tikslus. Vienas iš jų yra aplenkti statistinį laiškų atidarymo rinkos vidurkį – OPEN RATE.

Pridėtas pavyzdys rodo, kad šį statistinį vienetą, mano siųstas laiškas, viršyjo 4 kartus! Ir tai praktikoje laikau tiesiog puikiu rezultatu, nes kas antras mano siųstas laiškas sudomino gavėją ir jį pasiekė! Įskaitant tai, kad laiškas buvo sėkmingai pristatytas visiems gavėjams – successful deliveries 100%.

Taigi šis laiškas ne tik nebuvo „nufiltruotas į spam’ą”, bet ir mano pastangos nebuvo veltui. Klausimas kaip aš tai padariau?

To gali išmokti ir tu, jei pritaikysi keletą mano labai praktinių patarimų, kurie gerokai padidins tavo šansus pasiekti laiškų gavėjus. O pastarieji tau atsilygins savo dėmesiu arba pinigais 🙂

Nori sužinoti? Skaityk toliau…

#1 Trumpai, o svarbiausia aiškiai pristatyk laiško temą

Banalu, bet tai pats efektyviausias dalykas, ką privalai padaryti su savo laiškais. Net 99% žmonių be gailesčio trina laiškus, kurių antraštės yra banalios ir neinformatyvos. Manau tu elgiesi lygiai taip pat. Todėl visuomet pagalvok apie tai, kas skaitys šį laišką ir gerbdamas tą žmogų, duok jam antraštėje labai aiškų supratimą, kas jo laukia laiške.

Mano pateiktame laiško pavyzdyje, antraštė buvo tokia: „TOP 10 SEO kriterijų, kad Jūsų puslapis būtų gerai randamas Google paieškoje”.

Kodėl ši antraštė suveikė? Koks gi buvo jos sėkmės receptas?

  1. laiško antraštėje buvo skaičiai;
  2. antraštė leido aiškiai suprasti apie ką bus laiškas;
  3. žodis „TOP 10” iššaukė intrigą ir susidomėjimą;
  4. antraštė demonstravo aiškią naudą klientui „..kad Jūsų puslapis būtų gerai randamas Google..”.
  5. laiškas siųstas tikslinei auditorijai

#2 Pirmiausia išsakyk tai, kas svarbiausia

Laiškas atidarytas. Kas toliau?

Kaip rodo praktika, kai laiškas atidarytas tu turi maždaug 3 – 5 sekundes laiko savo laiško turiniu „pagauti skaitytojo dėmesį”. Todėl labai svarbu įsitikinti, kad pagrindinė mintis būtų suformuluota laiško pradžioje. Jeigu to nėra, o laiške tik informacinio pobūdžio medžiaga, vadinasi nebus jokių atsakomųjų veiksmų. Ir tai labai gerai atspindės toks laiško rodiklis kaip „CLICK RATE” (paspaudimo rodiklis).

Mano siųstame laiške paspaudimo rodiklis siekė 22,2%, kai tuo tarpu rinkos vidurkis yra 1,7%. Šiuo atveju laiškas pasirodė net 13 kartų geriau, nei vidurkis.

Laiško paspaudimo rodiklį („click rate”) labai gerai pagerina aiškiai išreikštas ir aiškiai matomas „Call to action” (paskatinimas veikti). Pavyzdžiui teksto pabaigoje verta įdėti spalvotą mygtuką su užrašu „Pirkti bilietus su 50% nuolaida”, o ne paprastą, sunkiai matomą nuorodą „Pirkti bilietus”.

Taip pat kartais pastebiu, kad siunčiami laiškai būna labai sudėtingi ir norint juos suprasti, reikia ieškoti papildomos informacijos arba turėti a‘priori žinių. Todėl palengvink skaitytojo dalią ir svarbiausius terminus čia pat paaiškink, o jei turi galimybę, visai apsieik be jų. Priešingu atveju tai visuomet neigiamai veiks tavo laiško „click rate”.

#3 Leisk laiškui „kvėpuoti”

Jeigu rašomas laiškas gavosi ilgas, tuomet jį suskirstyk į atskiras pastraipas. O maždaug kas 3 – 4 pastraipas atskirk jas antraštėmis. Taip tekstas tampa lengviau skaitomas. Taip pat tokį tekstą skaitytojui lengviau apžvelgti ir išskirti tai, kas jam svarbiausia.

Kai gaunamas laiškas atrodo kaip iš daugybės žodžių sudaryta blokinio namo siena, dažniausiai jis yra ištrinamas.

#4 Vienu metu rašyk tik vienam žmogui

Fantastiškai reikšmingas dalykas elektroninio pašto rinkodaroje. Dažnai matau, kad laiškai rašomi daugeliui žmonių vienu metu. Štai keletas tokių pavyzdžių: „Naujienlaiškis Nr. 21“ arba „Lapkričio mėnesio kelionių pasiūlymai”.

O dabar pagalvok, ar tu norėtum perskaityti tokį laišką? Turbūt ne. Nes tu iš karto matai, kad šiuose laiškuose nėra jokio asmeninio kreipimosi į tave. Tu supranti, kad laiško turinys skirtas visiems, todėl tu jį tiesiog ignoruoji.

O kaip pavyzdžiui skambėtų tokios antraštės:

  • „Tavo paskutinė galimybė įsigyti bilietus į gruodžio 17 d. SEL koncertą”
  • „Įsigyk daugiau nei 150 elektronikos prekių žemiau savikainos! Prekių kiekis ribotas!

Ką jauti perskaičius tokias antraštes? Ar nesukirbėtų ranka atsidaryti laišką ir peržvelgti pasiūlymą detaliau jeigu siūloma prekė ar paslauga būtų tau iš esmės aktuali?

#5 Dienos laiko svarba

Niekada nesiųsk laiškų penktadienį po pietų, nebent reikalas išties skubus. Dažniausiai aš laiškus parašau savaitgalį, o išsiunčiu juos pirmadienį arba antradienį ryte. Taip darau, nes noriu būti pačiame laiškų gausybės viršuje, o ne kažkur tarp pirmųjų. Juk rytais dauguma iš mūsų pirmiausia tikriname gautus laiškus (nors kai kurie ekspertai teigia kitaip!). Ir šioje vietoje negaliu nesutikti, tiesiog visa tai reikia testuoti, ką rekomenduoju daryti ir tau.

#6 Pakartok laišką su kita antrašte

Jeigu daugiausiai siunti parduodančius laiškus labai dažnai jų niekas neatidaro dėl blogos antraštės. Todėl jeigu tu jauti, kad laiškas yra vertingas savo turiniu, kad būtų perskaitytas, pakartok jį su kita antrašte ir nustebsi kiek daug žmonių sureaguos į jį.

#7 Testuok, testuok, testuok

Tam, kad geriau sužinotum kurios antraštės geriausiai veikia, arba kokio turinio laiškai geriausiai „konvertuoja” testuok įvairias antraštes, laiško turinio išdestymą, naujienlaiškio spalvas, paveiksliukus, siuntimo laiką.

Taip visuomet darau aš pats, nes tai man leidžia atrasti pačius geriausius variantus, kuriuos vėliau „naudoju kaip auksinį standartą”, pritaikydamas jį pagal temą, prekę ar paslaugą. Nors pradžioje tai atima laiko, bet ilgainiui duoda puikių rezultatų, kurių tau nuoširdžiai ir linkiu.

Patiko straipsnis? Pasidalink juo socialiniuose tinkluose!

0Shares

Parašykite komentarą