8 būdai, kaip padidinti svetainės lankomumą?

Ko ieško paieškos sistemos? Ką daryti, kad Jūsų svetainė patiktų tiek lankytojams, tiek ir Google, Bing, Yahoo ir kitoms paieškos sistemoms? Kaip SEO optimizacija gali padėti internetiniam puslapiui tapti pelningesniu? Į visa tai pabandysiu trumpai atsakyti šiame straipsnyje, tačiau norint pagerinti savo svetainės lankomumą, labai svarbu žinoti, bent elementarius dalykus apie SEO optimizaciją.

seo optimizacija

Visų pirma, kas yra SEO optimizacija?

Paaiškinsiu paprastai ir nestandartiškai. SEO optimizacijos tikslas – tai ne paieškos sistemų apgaudinėjimas. SEO optimizacijos paskirtis yra:

  • Sukurti puikią ir vientisą vartotojų patirtį Jūsų svetainėje;
  • Bendrauti su paieškos sistemomis, kad jos galėtų rekomenduoti Jūsų svetainę susijusioms paieškoms.

 1. Jūsų svetainė yra kaip pyragas

Išorinės nuorodos į Jūsų svetainę ir socialinės nuorodos yra tarsi glajus. O svetainės turinys, informacijos struktūra, turinio valdymo sistema ir naudingi įskiepiai veikia kaip cukrus ir miltai, kurie sudaro pyragą. Be jų, pyragas būtų beskonis, nuobodus, ir būtų išmestas į šiukšlių dėžę.

 2. Ko ieško paieškos sistemos?

Paieškos sistemos nori kuo geriau padaryti savo darbą, pasiūlant vartotojams geriausias ir tiesiogiai susijusias svetaines su jų ieškoma informacija. Kausimas, kaip jos tai nustato? Vieni svarbiausių faktorių, apsprendžiančių Jūsų svetainės vietą paieškos reitinguose yra:

  • Svetainės turinys. Jis apibrėžiamas pagal temą, tekstą svetainėje, duotus pavadinimus bei apibūdinimus.
  • Išvaizda ir užsikrovimo greitis. Ar Jūsų internetinis puslapis veikia pakankamai greitai ir tinkamai?
  • Įtaka. Ar Jūsų svetainė turi pakankamai gero turinio, kad į ją būtų siunčiami lankytojai? Kitas klausimas ar kiti patikimi ir autoritetingi puslapiai siūlo Jūsų nuorodas savo lankytojams, kaip į susijusius puslapius?
  • Vartotojų patirtis. Kaip Jūsų svetainė atrodo? Ar ja lengva naudotis? Ar ji saugi? Ar turi gerus reitingus socialiniuose tinkluose?

 3. Kas paieškos sistemoms nepatinka?

Paieškos sistemos „vorai” savo duomenų saugykloje laiko tik tam tikrą kiekį duomenų (algoritmą), tad jeigu atlikdami SEO optimizaciją bandysite neteisėtas taktikas, labai greitai nuo to nukentėsite. Paieškos sistemos nemėgsta:

  • Raktažodžių „kišimo”. Per dažno jų naudojimo svetainėje.
  • Pirktų atgalinių nuorodų (angl. backlinks). Nuorodų pirkimas niekur Jūsų nenuves, kai kalbama apie kokybišką ir lilgalaikę SEO optimizaciją, tad būkite atsargūs.
  • Abejotina vartotojų patirtis. Padarykite svetainę lengvai naršomą. Per daug reklamų ir apsunkinimas lankytojams, ieškant reikalingo turinio, tik pablogins svetainės reitingus.

 4. Žinokite savo verslo modelį

Gan akivaizdu, tad daugelis svetainių savininkų visų pirma turėtų sutelkti dėmesį į pagrindinius savo tikslus. Štai keletas klausimų, kurių rekomenduočiau savęs paklausti:

  • Kokie yra mano tikslai?
  • Ar aš žinau savo vertybes?
  • Kokią pridėtinę vertę aš kuriu ir siūlau savo lankytojams?
  • Ar aš „parduodu” tik įspūdį, ar gerą produktą, kuri žmonės mielai pirks ir rekomenduos kitiems?

 5. Nepamirškite naudoti socialinių tinklų

Svetainės SEO optimizacija vien tik pagal reikiamus raktinius žodžius šiais laikais nėra vienintelė strategija. Jums reikia išnaudoti ir kitas platformas, todėl reikia būtinai pagalvoti apie svetainės integraciją į socialinius tinklus:

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Taip pat rekomenduoju naudoti savo reklamos strategijoje elektroninio pašto marketingą, o gal net jei yra galimybė pasitelkti ne internetinius kanalus, tokius kaip radijo ar televizijos reklamos. Tai padidins Jūsų svetainės žinomumą.

6. Parinkite savo svetainei tinkamą domeną (svetainės adresą)

Gero svetainės domeno parinkimas yra svarbus SEO optimizacijos faktorius, teigiamai veikiantis visą Jūsų svetainę. Štai keletas patarimų, renkantis domeno pavadinimą:

  • Jei tik galite, išlaikykite jau turimus senus domenus. Seni domenai yra daug geriau nei nauji, tačiau jeigu perkate seną domeną, įsitikinkite, kad buvęs savininkas nedarė nieko įtartino, kas galėtų pakenkti domeno reitingams. Norite nusipirkti seną ir gerą savo srities domeną? Susisiekite su manimi.
  • Rinkitės domenus su raktiniais žodžiais juose, tik žiūrėkite, kad jie neviršytų 12 simbolių ilgio. Ilgesni domenai yra vartotojams nepatogūs naudoti. Jeigu Jūsų domene bus raktažodis, kuriam stengiatės optimizuoti savo svetainę, tai tik dar greičiau padės paieškos sistemoms surasti Jūsų svetainę.

 7. Turinio SEO optimizavimas skirtingoms rezultatų rūšims

Optimizuodami savo svetainę asmeniniams kompiuteriams, nepamirškite sutelkti savo dėmesio ir į mobiliųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių optimizaciją.  Būtinai patikrinkite, ar Jūsų svetainė yra gerai atvaizduojama iš mobiliųjų įrenginių.

Taip pat kurkite kuo skirtingesnį turinį, pvz. įdėkite į svetainę geros ir unikalios video medžiagos. Gerai video medžiagai šiais laikais naudojant Youtube.com servisą daug lengviau gauti aukštesnį įvertinimą pirmąjame paieškos sistemos puslapyje, nei paprastam tekstui.

 8. Atkreipkite dėmesį į svetainės meta duomenis

Jūsų svetainės turinys būtinai turi turėti tinkamas pavadinimo žymas (angl. title tags) ir meta aprašymus (angl. meta descriptions). Jūsų meta aprašymai turi būti unikalūs ir kalbėti apie konkretų puslapį. Meta aprašymo kopijavimas iš vieno puslapio į kitą yra labai bloga praktika. Ar Jūsų svetainė atitinka visus šiuos ir kitus geros praktikos kriterijus, galite sužinoti naudodami fantastišką google įrankį – Webmaster tools.

Naudodami šį įrankį, patikrinkite ar Jūsų visos meta žymos yra unikalios ir išspręskite kitas svetainės problemas. Puslapių pavadinimai turėtų būti iš 4 – 8 žodžių ir būtinai sugalvokite kokį nors gundantį pavadinimą, kad juo pritrauktumėte lankytojus. Pvz. „8 būdai, kaip padidinti svetainės lankomumą?

Vietoje reziume

Norėdami iškelti savo svetainę į aukštesnes paieškos sistemų pateikiamų rezultatų pozicijas, turite nuolatos domėtis SEO optimizacija ir visada vadovautis tik geriausia bei išbandyta praktika. Atminkite, kad elementarių SEO optimizacijos pagrindų nesilaikymas tik kuria netvarką ir atima iš Jūsų visas galimybes užsidirbti iš savo internetinės svetainės.

Sėkmės!

0Shares

5 komentarai apie “8 būdai, kaip padidinti svetainės lankomumą?”

  1. Paprasti, bet geri patarimai, nors pačiam buvo žinoma, bet manau tikrai ne vienam tai bus vertingas straipsnis! 😉

    Atsakyti
  2. Asmeniškai man tai super patarimai. Vis galvojau kaip galėčiau padidinti savo svetainės lankomumą. Tikrai esu labai dėkinga.

    Atsakyti

Parašykite komentarą