Reklama, rinkodara, viešieji ryšiai, brand’ingas. Kuo jie skiriasi?

Labai dažnai žmonės vartoja sąvokas: rinkodara, reklama, viešieji ryšiai ir brand’ingas. Tačiau ne visi supranta kas yra kas ir kaip tai veikia praktiškai.

Sunku susigaudyti ir tau?

Žemiau pateikiau keletą iškalbingų iliustracijų. Jo padės geriau suprasti kaip šios veiklos sritys funkcionuoja realybėje ir ką iš esmės komunikuoja klientams.

Reklama

savireklama

Rinkodara

rinkodara

Viešieji ryšiai

Viešieji ryšiai

Brand’ingas

brandingas

Pažiūrėkime į visa tai grynai iš verslo pusės…

Kaip geriausia būtų save parduoti? Kartoti moteriai, kad esi geriausias meilužis? Deja tai liks tik žodžiais, kuriuos sakai. Žinoma kai kurios patikės tuo. Bet jeigu nuolat kartosi, kad esi geriausias meilužis, su laiku imsi kelti rimtų abejonių dėl to.

O kaip būtų tuomet, jei viena moteris sakytų kitai (viešieji ryšiai), kad tu esi geriausias meilužis? Arba iš nepažįstamos moters vieną dieną tiesiog išgirstum (branding’as) – “Girdėjau, kad esi geriausias meilužis“?

Kokia tokiu atveju tikimybė, kad tavęs garantuotai laukia romantiškos nakties nuotykiai :)?

Ir nors visa tai tėra metafora, svarbu suprasti, kad norint parduoti savo paslaugas ar prekes internetu, daug svarbiau yra kitų nuomonė apie tavo verslą (brand’ą), nei įkyri savireklama. Juk visi žino, kad geriausiai veikia reklama – iš lūpų į lūpas!

0Shares

Parašykite komentarą