10 PASLAPČIŲ, kaip parašyti „kabinančią antraštę”!

Stengiesi „nugludinti” savo komercinius tekstus iki blizgesio ir tikiesi, kad šios pastangos atsipirks milžinišku populiarumu?

Pasakysiu tau štai ką… Tu tikriausiai šias pirmas eilutes skaitai tikrai ne dėl puikaus teksto, nes dar visai net nežinai, ar jis toks bus. Tu skaitai jas, nes nori sužinoti kabinančių antraščių kūrimo paslaptis, o būtent tai ir pažadėjau tau šio straipsnio antraštėje. Ok važiuojam!

Šiek tiek statistikos…

Ar žinai, kad 80% žmonių perskaito tik antraštę, o tinkamai sukonstruotas ir dėmesį traukiantis pavadinimas gali skaitytojų srautą padidinti net 50 kartų.

Antraštė yra vienintelė proga sudaryti gerą pirmą įspūdį ir pažadinti lankytojų norą skaityti toliau. Ką pažadėti skaitytojui, kad jo žvilgsnis užstrigtų ties straipsniu ilgiau nei kelias sekundes? Skaityk ir mokykis!

„Magnetiškų” antraščių rašymas – privalomas įgūdis rašant efektyvius parduodančius tekstus. O tu gali tapti tikru antraščių meistru, jei laikysies šių taisyklių, kurias aš ir pats nuolatos naudoju.

#1. Pradėk nuo antraštės kūrimo

Valandų valandas skiri temos parinkimui ir teksto redagavimui, o antraštę palieki paskutinei sekundei ir rašai pirmą šovusią į galvą? Tai tas pats, kas gerą produktą supakuoti ne į kokybišką ir patrauklią dėžutę ar maišelį, o į seną po ranka pasitaikiusį laikraštį – 8 iš 10 žmonių jo nė nepastebės! Tavo žinutė turi konkuruoti su dešimtimis kitų.

Švaistyti laiką detalėms, pamiršus kertinį elementą, tai lyg visą dieną stovėti eilėje prie „Lidl“ dėl pigesnių bananų, o galiausiai pasiekus vaisių skyrių sužinoti, kad jų neliko.

Sugalvok antraštę prieš pradėdamas rašyti ir lengviau bei greičiau sukursi patį tekstą. Skirk tam pakankamai laiko ir dėmesio. Tikslus pavadinimas rodo, kad aiškiai žinai, ką nori pasakyti ir neleis stipriai nukrypti nuo temos.

#2. Sugalvok daug variantų

Pirma į galvą šovusi mintis nebūtinai yra geriausia. Parašyk 10-20 variantų (kuo svarbesnis tekstas, tuo daugiau), padaryk pertrauką (geriausia dienos ar kelių, mažiausiai pusvalandžio) ir po to šviežia galva išrink geriausią antraštę. Tada dar kartą perskaitęs visus punktus, sugalvok papildomą potencialių pavadinimų sąrašą. Naudokis patikrintais metodais ir būk tikras, kad pasirinkta antraštė tavo tekstui yra geriausia iš geriausių. Nebijok paklausti artimųjų ar kolegų nuomonės.

Laikas, skirtas idėjų generavimui ir kūrybiniam procesui atsipirks išaugusiu skaitytojų srautu ir sukurs tiesesnį kelią pas tikslinę auditoriją. Jei nori, kad tavo tekstus skaitytų ne tik šeima, geriausi draugai ir keli atsitiktiniai lankytojai – neskubėk!

#3. Naudok kabinančius žodžius ir formuluotes

Prisimink pagrindinį antraštės tikslą. Ji skirta ne demonstruoti savo išradingumą, humoro jausmą ar literatūros žinias, o prikaustyti lankytojo dėmesį ir priversti skaityti toliau!

Pavadinimas turi kabinti – kaip blizgus saldainio popierėlis ar masalas žuvims. Sugalvok skandalingą, bulvarinę, net banalią antraštę, bet jokiu būdu NE NUOBODŽIĄ.

Jei sieki populiarumo ir milžiniškos sklaidos, antraštėje privalo būti kabliukų – garsių pavardžių, aštrių epitetų ar jaudinančių temų – sekso, pinigų, kriminalų, mirties, vaikų ar intrigų. Antraštė yra pažadas skaitytojams, kad jie gaus išskirtinę informaciją, vertingą būtent jiems.

Kartais antraštės efektyvumą stipriai pagerinti gali vos vienas paprastas žodelis ar frazė:

 • Kaip (sulieknėti, sutaupyti, sužinoti, praturtėti ir t.t.)
 • Kodėl (verta pradėti verslą, mesti darbą, susituokti/skirtis; vieni uždirba/žino/pasiekia daugiau ir pan.)
 • Lengviausias/greičiausias/efektyviausias/geriausias būdas (mesti rūkyti, uždirbti milijoną, ištekėti, parduoti ir t.t.)
 • Ar žinai, kad…
 • Paslaptis…
 • Priežastis…
 • Nemokamai…

#4. Kurk emocinį foną ir sužadink jausmus

Jausmiškai stiprūs žodžiai antraštėje padidins jos svorį, sukels asmeninių asociacijų ir smalsumą skaityti toliau. Pavadinimo žinutės galią sustiprins ir žodžiai, keliantys skirtingas emocijas:

 • Baimę (rizika, grėsmė, pavojus, gąsdinanti, invazija, katastrofa ir kt.);
 • Džiaugsmą/pasididžiavimą (neįtikėtina, įkvėpianti, viltis, narsa);
 • Geismą/aistrą (trokšti, išdykęs, skandalingas, erzinanti. nepadorus, seksualus);
 • Pyktį (melas, pasibjaurėtinas, neapykanta, bausmė, pasipūtęs, įžeidžiantis);
 • Godumą (nemokamai, prizas, dovana, mėginys, turtingas, dvigubai, grynieji, nuolaida, akcija);
 • Pasitikėjimą (autentiška, pinigų gražinimas, garantija, patikrinta, pripažinta, patvirtinta, įrodyta);
 • Smalsumą (uždrausta, konfidencialu, slapta, pamiršta, užkulisiai, atskleidė).

#5. Pažiūrėk į viską savo skaitytojo akimis

Pagalvok, kokią svarbiausią vertę tavo tekstas kuria skaitytojui. Pabandyk įsijausti į jo vaidmenį ir sukurti antraštę, kuri akcentuotų naudą.

Pasvarstyk, kokie tikrieji tavo lankytojo tikslai ir poreikiai? Skirtinga tos pačios temos formuluotė gali sukelti priešingą reakciją.

Įvertink, kas aktualu tavo skaitytojui, ko jis siekia, koks galutinis tikslas – nori numesti svorio ar geriau atrodyti, madingo dizaino ar jaukesnių namų, sportiško kūno ar geros savijautos? Kuo asmeniškesnė ir tikslesnė antraštė, tuo sklandžiau ji pasieks tikslinę auditoriją ir ryšį su ja.

#6. Pasitelk skaičius ir sąrašus

Žmonės dievina skaičius, punktus, sąrašus – juos lengva skaityti, paprasta suprasti ir įsiminti bei galima pritaikyti praktiškai, tarsi instrukciją. Štai kodėl antraštės, kuriuose yra skaičius – veiksmingos. Juk tavo dėmesį patraukė šio straipsnio pavadinimas? Kaip jis prasideda? 10 paslapčių! Vien tai, kad perskaitei iki šios vietos reiškia, kas sąrašo struktūra pasiteisina 🙂

Skaičius sukuria patikimumo ir konkretumo įspūdį. Juo įvardijama konkreti teksto vertė. Numeracija puikiai tinka rašant patarimus, privalumus ar įvardijant skirtumus.

#7. Neklaidink skaitytojo

Klaidinanti antraštė gali suveikti suveikti kartą ar du, tačiau nuolat taikant šį triuką prarasi savo auditorijos ir potencialių klientų pasitikėjimą. Tai nepagerins nei asmeninio tavo, kaip autoriaus, nei įmonės ar organizacijos, kuriai atstovauji, įvaizdžio.

Kuo tikslesnė antraštė – tuo didesnė tikimybė, kad tekstas pasieks reikiamą segmentą.

Juk svarbu ne tik tai, kad tavo straipsnį perskaitytų kuo daugiau žmonių, bet ir tai, kad jį pamatytų būtent tie, kuriems aktualu. Skaitytojai, kuriems tavo aprašoma informacija yra svarbi, įdomi sugrįš dar kartą, pasidalins tavo žinutėmis su savo pažįstamu ratu ir, tikėtina, taps ištikimais sekėjais ar klientais.

#8. Naudok laiko patikrintus šablonus

Dviratis jau išrastas. Internete netrūksta antraščių šablonų, kurie puikiai veikia. Pasirink kelias populiariausias ir tinkamiausias tavo temai ir lavink kūrybiškumą pagal kiekvieną šabloną rašydamas po keliasdešimt variantų. Laikui bėgant, pajusi, kokie žodžiai ir kabliukai labiausiai domina tavo skaitytojus ir antraščių kūrimas taps dar paprastesne užduotimi.

Stebėk, kaip veikia skirtingi šablonai, arba tas pats šablonas tiesiog pakeičiant galios žodžius. Neįtikėtina, kaip vienas žodis gali pakeisti auditorijos reakciją ir elgseną!!

Skaityk didžiausius, žinomiausius, sėkmingiausius žurnalus, portalus ar dienoraščius, sek geriausius autorius, rašytojus, bloger’ius socialiniuose tinkluose, stebėk antraštes ir imk pavyzdį iš geriausių. Pasaulio lyderiai antraštėms kurti samdo geriausius specialistus ir išleidžia krūvas pinigų. Tai, kad jie rinkos viršūnėje rodo, kad sistema veikia!

#9. Pagalvok ir apie paieškos sistemas

Kad tavo tekstas pasiektų kuo daugiau tikslinių lankytojų, antraštė turi patraukliai skambėti ne tik skaitytojams, bet ir turinio paieškos sistemoms. Antraštė turi būti aiški, suprantama pagrindinė tema ir ne per ilga, kad būtų sistemos įvertinta kaip pagrindinė teksto dalis.

Tinkamai parink raktažodžius temai, kuria rašai, kad paieškos sistema nukreiptų tuos vartotojus, kuriems tekste pateikiama informacija bus išties aktuali. Tam puikiai pasitarnaus nemokama Google raktinių žodžių planavimo priemonė – Google Keyword Planner

Atmink, kuo didesnis tikslingas srautas, tuo didesnis populiarumas, sklaida ir galimybė skleisti savo žinutę!

#10. Įsigilink, kas veikia ir kodėl.

ŽIAURIAI SVARBUS elementas. Man jis asmeniškai yra svarbiausias.

Kol tu nesuprasi, kas veikia skaitytojų pasirinkimus, tapti antraščių ir tekstų kūrimo ekspertu ar aukščiausio lygio profesionalu bus sunku. Todėl pradėk domėtis skaitytojų psichologija, pasiteisinusių šablonų principais, pažink savo auditoriją ir jos poreikius. Visa tai apjungus tu susikursi savo sėkmės formulę.

Atmink, kad meistriškai parašytas, kokybiškas, magnetiškas ir intriguojančias antraštes sunku ignoruoti net ir rinkodaros ar reklamos profesionalui. Kodėl? Nes jos veikia pasąmonės lygmenyje ir mes spaudžiame ant jų patys to nejausdami.

Tačiau atmink, kad visa tai yra labai galinga manipuliacija žmogiškojo proto iracionaliąja dalimi, kuri yra atsakinga už emocijas, todėl NAUDOK visa tai ATSAKINGAI.

Pabaigai tau nuoširdžiai palinkėsiu neprarasti savo skaitytojų, kuriems įdomus tavo kuriamas turinys ir neversk ignoruoti tavo straipsnių vien todėl, kad jie palaidojami po blausiomis, nuobodžiomis antraštėmis 🙂

Supakuok” savo tekstus kabinančiomis antraštėmis ir lauk reakcijos. Neabejoju, kad ji maloniai tave nustebins.

Sėkmės tau kuriant pagriebiančias ir iki paskutinės raidės nepaleidžiančias antraštes bei tekstus po jomis.

23Shares

2 komentarai apie “10 PASLAPČIŲ, kaip parašyti „kabinančią antraštę”!”

 1. Ačiū, buvo įdomu! Nors tokios čia ir paslaptys – berods tą patį kitur skaičiau. Bet visvien, buvo naudinga! 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą