Infoverslas: kas tai yra ir kaip atsikratyti iliuzijų?

Kai kalba pasisuka apie infoverslą, abejingų nelieka. Kai kam tai nesuprantama ar tiesiog fantastinė sritis. Tokie žmonės realiai pamato kaip ateina į internetą koks nors jaunuolis ar protingas dėdė su ne itin giliu, ar nuliniu IT suvokimu ir pradeda uždirbti dešimtis kartų daugiau, nei bet kokios vidutinės Lietuvos įmonės darbuotojų alga kartu sudėjus.

Geriausias to pavyzdys Algirdas Karalius, kuriam beje esu dėkingas už pirmąsias infoverslo pamokas.

Kitiems infoverslas – nepasiekiama svajonė. Jie mąsto, o kad taip „prasukti infoproduktą” ir milijonai iškart pradėtų byrėti! Akivaizdu, kad tai irgi yra neadekvatu 🙂

Dar kitiems infoverslas – tiesiog melas, arba dar viena apgaulė internete. Tokie žmonės “šventai tiki”, kad solidžių pinigų internete neuždirbsi.

Prie šios nuomonės mano galva labiausiai prisidėjo įvairios internete plačiai paplitusios galimybės “praturtėti akimirksniu” spaudžiant reklamą, skaitant laiškus, ar naršant kompiuterius. Galiu atsakingai pareikšti, kad tai yra totalus mėšlas ir laiko gaišinimas.

Galiausiais kažkam infoverslas – tai beribės galimybės tobulėjimui ir savirealizacijai. Būtent tokie žmonės, mano nuomone infoversle turi daugiausiai galimybių sėkmei.

Būtent taip apie infoverslą galvoju ir aš pats, tačiau čia jau aš truputį užbėgau į priekį.

Šiandien aš siūlau tau pamiršti visas iliuzijas apie infoverslą ir tiesiog pabandyti iš naujo suprasti kas tai yra ir kaip gi jis iš tikrųjų veikia?

Kas yra infoverslas?

Mano supratimu infoverslas – tai kažkam reikalingos, specifinės informacijos (“know-how”) pardavimas internetu, su sąlyga, kad šia informacija galima realiai pasinaudoti siekiant užsibrėžto tikslo.

Sunku suprasti? Pateiksiu pavyzdį su užsienio kalbų mokymais.

Kas yra užsienio kalbų mokymas apskritai? Kalbant paprastai, tai vieno žmogaus specifinių žinių perdavimas kitam, siekiant jį išmokyti užsienio kalbos. Ir jeigu užsienio kalbos mokymo metodika yra kažkuo pranašesnė už kitą, tai bet kuris žmogus mielai pasinaudos patirtimi, kuri padės jam sutaupyti laiko ir pinigų siekiant užsibrėžto tikslo. Vienas geriausių tai iliustruojančių pavyzdžių yra “Kolibrio metodo” anglų kalbos kursai.

Taigi su infoverslo sąvoka manau išsiaiškinome, dabar metas pratęsti pokalbį apie iliuzijas, kurias susikuria žmones galvodami apie infoverslą.

Iliuzija #1. Paslaptingos žinios – Masonų ložė!

Dauguma naujokų galvoja, kad infoverslą galima sukurti tik turint kažkokių paslaptingų žinių. Ne savo srityje, tai suprantu, kad tu gali jaustis visiškai “žalias”. Infoversle irgi būtina bent gaudytis ko tau gali reikti 🙂

Turiu galvoje bazines elektroninės kompetencijos žinias, kaip pvz. kad tau reiks domeno, wordpress turinio valdymo sistemos, vietos serveryje ir integracijos i mokėjimus. Jei visa tai jau žinai ar girdėjai, tai jau gali rasti kas tau padės tai padaryti.

Tačiau dažniausiai esmė ne čia. Iš “naujokų”, kalbančių apie tuos, kuriems sekasi dažniausiai išgirstu: „Tai žinoma, jis gi anglų kalbą moka, prisipirko vakarietiškų kursų, o dabar pinigus „kala“!“

Arba taip: „Jis ir taip turėjo daugybę pinigų, valkiojosi po užsienius, lankė visokiausius kursus – kur ten mums iki jo!“

Visa tai bobučių plepalai. Pirmiausia, niekas netrukdo ir tau nusipirkti tuos pačius vakarietiškus kursus ir išsiversti. O antra, jau daug medžiagos bei informacijos ir taip yra išversta, aprobuota rinkoje ir sėkmingai taikoma skirtingų trenerių. Todėl norint sukurti savo pirmą infoverslą su pirmu dešimties tūkstančiu pelnu, kokybiškos medžiagos daugiau nei pakanka.

Aišku reikia teisingai pasirinkti nišą, kurioje būtų jaučiamas reikšmingas poreikis. Pvz. kelionės. Ir čia lenkiu galvą prieš “Makalių”, kuris šioje infoverslo srityje pasidarė tikrai fantastiškus pinigus.

Beje apie tai kaip nustatyti poreikį manau parašysiu sekančiame straipsnyje.

Iliuzija #2. Infoverslas tai darbas – “gulinčio nemuša!”

Tai pati pavojingiausia ir klaidinga nuomonė, susijusi su infoverslu. Didžiąją dalį naujokų galima suskirstyti į dvi grupes:

 • Vieni pirmiausia galvoja, kad jiems nieko nepavyks, kad niekas nepirks informacijos ir, kad jie nėra super specialistai kokioje nors srityje. Todėl jie nieko ir nedaro. Tik vėliau su pavydu ir nuostaba žiūri į tuos, kurie užima jų nišas ir iš jų uždirba pinigus.
 • Kiti gi galvoja, kad kai tik jie sukurs produktą, rinka tiesiog kris jiems po kojomis ir ims pirkti viską, kas bus siūloma. Deja, taip tikrai nenutiks.

Infoverslas – tai pirmiausia verslas, reikalaujantis nuolatinių savininko pastangų, ypač pradiniame etape. Produkto sukūrimas – tai tik pirmas ilgo kelio etapas. Ne mažiau jėgų prireiks pardavimų sistemos sutvarkymui, produktų linijos sukūrimui, tačiau didžiausia laiko dalis nueis “parduodančių tekstų” testavimui, bei susidomėjusių tavo infoproduktais lankytojų srauto (trafiko) valdymui.

Aišku į infoverslą tu gali žiūrėti tik kaip į hobį. Bet tuomet jis tau ir liks tik hobis, labiau reikalaujantis išlaidų nei uždirbantis pelną. Pinigus uždirba tik toks verslas, kuris tave domina ir kuriam tu skirsi didžiąją dalį savo energijos. Aš asmeniškai tai darau su savo reklamos internete verslu bei testuoju dar keletą idėjų apie kurias, jei čia lankysies manau greitu laiku sužinosi.

Toliau, kad neišnyktų tavo susidomėjimas, būtina įsivaizduoti visus infoverslo sukūrimo etapus: idėją – testavimą – produktą – pardavimų sistemą – lankytojų srautą. Toliau viskas taip pat ratu, tik jau kitame lygyje: naujas produktas, tik jau brangesnis ir kokybiškesnis, pardavimų sistemos tobulinimas ir didinimas, lankytojų srauto didinimas.

Netvirtinu aklai, bet tikiu, kad Lietuvoje praktiškai realu, kad pirmame rate tavo pelnas pasieks dešimt tūkstančių per mėnesį, antrame – penkiasdešimt tūkstančių, trečiame – šimtą tūkstančių ir daugiau. Priklausomai nuo tavo ambicijų ir noro mokytis bei tęsti darbus. Deja, tai nėra pasyvus pelnas. Pati tavo pelno suma kas mėnesį savaime nedidės. Užfiksuoti ją gali, tačiau padidinti be žinių ir pastangų didinimo – jau ne.

Sakysi nesamonė! Ok pateiksiu argumentų. Pvz. tu turi super gerą infoproduktą, kuris parduodamas už tarkime 300 Lt. Kas yra visiškai realūs pinigai. Taigi norint uždirbti 10.000, tau jį reikia parduoti vos 33 žmonėms, kad tu uždirbtum 9.900 Lt. Ar tau tai reikšminga suma? Jei taip, tuomet skaityk toliau..

O dabar pagalvok, jeigu tu pats pasidarai, arba užsisakai profesionalią savo interneto svetainės SEO optimizaciją ir po jos tavo svetainėje lankomumas pakyla iki 100 unikalių lankytojų per dieną? Tuomet tau visiškai pakaks, kad vos vienas iš lankytojų taptų tavo klientu ir nusipirktų tavo infoproduktą. Kas faktiškai prilygtų 1% konversijai, kuri “de facto” internete laikoma standartu. Kas aukščiau jau laikoma geresniu rezultatu.

Štai tau ir ~10.000 infoversle per 30 dienų. O tu žinai, kokį lankomumą turi Makalius??..

Trečia iliuzija. Amžinas produktas!

Dar viena utopija, kad galima sukurti vos vieną produktą (knygą, mokymų kursą, treningą – nesvarbu) ir iki gyvenimo galo už jį gauti honorarą. Taip nieko nebus.

 • Pirmiausia, anksčiau ar vėliau produktas tampa lengvai prieinamas (forumai, torrentai ir pan.), kas labai įtakoja pirkimus (ne būtinai, bet gali, jeigu viskas nebus teisingai suplanuota).
 • Antra, netgi jeigu produktas bus apsaugotas saugumo priemonėmis, anksčiau ar vėliau jis pasens kaip ir bet kokia informacija. Todėl netgi patį genialiausią infoproduktą reikia periodiškai atnaujinti.
 • Trečia, jeigu niša generuoja gražius pinigus, joje neišvengiamai atsiras konkurentų 🙂 Jeigu tu neaugsi ir netobulėsi pats, tave greitai aplenks ir nuvilios tavo klientus bei pinigus.

Reikia įsikalti į galvą, kad amžinų infoproduktų nebūna, o kad tuo įsitikinti, užtenka pažiūrėti kaip greitai keičiasi technologijos ir sensta vos vakar išrastos naujovės ar metodai. Paimk, kad ir tas pačias elektros lemputes. Pradžiai buvo kaitinės, po to liuminescencinės dabar atėjo LED’ai.

Iliuzija #4. Čia pinigų nėra!

Aš asmeniškai nepaliauju stebėtis tuo, kad tokie ar kitokie kraštutinumai egzistuoja ne gamtoje, o mūsų suvokime. Pinigų yra visur ir jų užtenka visiems, kurie nori juos gauti. Panašius pamąstymus gali rasti bet kurių sėkmingų verslininkų, tokių kaip Donaldas Trampas, Robertas Kijosakis, Ričardas Brensonas ir daugelio kitų, knygose.

Visa tai tinka ir infoverslui. Kol galvosi, kad infoversle pinigų nėra, jų ir neuždirbsi. Jei galvosi, kad pelno „lubos“ – trys tūkstančiai per mėnesį, daugiau ir neuždirbsi. Jei svajosi gauti dešimt tūkstančių per mėnesį, sunku bus peržengti nusibrėžtą ribą. Visa tai tinka ir kitoms sritims.

Viršutinę uždarbio ribą gali turėti tik samdomi darbuotojai – net ir pačiam geriausiam darbuotojui vargu ar bus mokama daugiau nei uždirba bosas. Tačiau, jei dirbi sau, ribos yra tik tavo galvoje!

Ne, aš nesilažinu, yra nišų, kurios gerai įkainojamos, yra ir tokių, kuriose pinigus uždirbti labai sunku. Pavyzdžiui, jei rašai knygą apie tai, kaip sutaupyti šimtą litų per mėnesį apgaudinėjant komunalininkus, kažin ar tokia knyga bus masiškai perkama po tūkstantį litų tavo tikslinės “šykštuolių” skaitytojų auditorijos.

O tokia auditorija tai jau tikrai nemokės penkių tūkstančių už patarimus, kaip „atsukinėti“ skaitiklių parodymus 🙂

Tačiau jei vieną kartą nepavyko pataikyti „tiesiai į taikinį“ su vienu infoproduktu, kas tau trukdo žengti į dešinę ar į kairę ir pabandyti kai ką kito, kai ką performuluoti, pakeisti požiūrį į problemą? Ir štai jau esi bestselerio „Kaip laimėti karą prieš komunalininkus?“ autorius ir nuo šiol komunaliniai mokesčiai tau jau neberūpi 🙂

Iliuzija #5. Aš dar spėsiu!

Tai ko gero pati baisiausia iliuzija su pasekmėmis šiai dienai. Su kiekviena diena pradėti savo infoverslą vienu metu ir lengviau, ir sunkiau. Lengviau todėl, kad atsiranda kokybiškos mokomosios medžiagos ir servisas apimantis visą techninę dalį.

Šiais laikais galima tik su siaubu prisiminti, kaip reikėdavo rankiniu būdu kurti tinklapius. Dabar bet kuris naujokas dėl to nepatiria daugybės tokių problemų!

Tačiau yra vienas kabliukas – visi tie puikūs ir gyvenimą lengvinantys servisai kainuoja pinigus. Reklama dažniausiai taip pat kainuoja, o jos vertė tavo srityje auga kasdien su kiekvieno konkurento atsiradimu.

Tuo tarpu yra daugybė dar neužimtų nišų arba tokių, kuriose vos vienas – du žaidėjai (ir tai kai kada net geriau, nei visiškai laisva niša). Tačiau kur garantijos, kad rytoj tavo vieta nebus užimta? Todėl jei nori išbandyti save infoversle su iliuzija „dar spėsiu“ turi kuo greičiau atsisveikinti. Nes rytoj jau bus daug sunkiau ir brangiau.

Anyway sėkmės tau!

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais socialiniuose tinkluose ir žmonės tau padėkos.

2Shares

2 komentarai apie “Infoverslas: kas tai yra ir kaip atsikratyti iliuzijų?”

 1. Noriu pastebeti, kad uzsienio kalbu mokejimas, ar pati uzsienio kalba tai nera specifines zinios. Tai yra mokslas, metodologija. Ja moka, daugiau nei vienas ar ne du zmones, jos nera specifines jos yra bendrines dideliai zmoniu grupei, ir yra grindziamos bendrinemis sisteminemis taisyklemis. Tai yra mokslas…

  Atsakyti
  • Ačiū Lukai už komentarą, bet iš esmės straipsnis ne apie užsienio kalbas, o apie infoverslą. Tiesiog užsienio kalbų mokymas, kaip pavyzdys labai tinka infoverslui ir tai yra mano, kaip autoriaus požiūris.

   Atsakyti

Parašykite komentarą