Infoverslas: kas tai yra ir kaip atsikratyti iliuzijų?

Kai kalba pasisuka apie infoverslą, abejingų nelieka. Kai kam tai nesuprantama ar tiesiog fantastinė sritis. Tokie žmonės realiai pamato kaip ateina į internetą koks nors jaunuolis ar protingas dėdė su ne itin giliu, ar nuliniu IT suvokimu ir pradeda uždirbti dešimtis kartų daugiau, nei bet kokios vidutinės Lietuvos įmonės darbuotojų alga kartu sudėjus.

Geriausias to pavyzdys Algirdas Karalius, kuriam beje esu dėkingas už pirmąsias infoverslo pamokas.

Kitiems infoverslas – nepasiekiama svajonė. Jie mąsto, o kad taip prasukti infoproduktą ir milijonai iškart pradėtų byrėti! Akivaizdu, kad tai irgi yra neadekvatu:)

Dar kitiems infoverslas – tiesiog melas, arba dar viena apgaulė internete. Tokie žmonės šventai tiki, kad solidžių pinigų internete neuždirbsi. Prie šios nuomonės mano galva labiausiai prisidėjo įvairios internete plačiai paplitusios galimybės praturtėti akimirksniu spaudžiant reklamą, skaitant laiškus, ar naršant kompiuterius. Galiu atsakingai pareikšti, kad tai yra totalus mėšlas ir laiko gaišinimas.

Galiausiais kažkam infoverslas – tai beribės galimybės tobulėjimui ir savirealizacijai. Būtent tokie žmonės, mano nuomone infoversle turi daugiausiai galimybių sėkmei.

Šiandien aš siūlau tau pamiršti visas iliuzijas apie infoverslą ir tiesiog pabandyti iš naujo suprasti kas tai yra ir kaip gi jis iš tikrųjų veikia?

Kas yra infoverslas?

Mano supratimu infoverslas – tai  kažkam reikalingos, specifinės informacijos („know-how”) pardavimas internetu, su sąlyga, kad šia informacija galima realiai pasinaudoti siekiant užsibrėžto tikslo.

Sunku suprasti? Pateiksiu pavyzdį su užsienio kalbų mokymais.

Kas yra užsienio kalbų mokymas apskritai? Kalbant paprastai, tai vieno žmogaus specifinių žinių perdavimas kitam, siekiant jį išmokyti užsienio kalbos. Ir jeigu užsienio kalbos mokymo metodika yra kažkuo pranašesnė už kitą, tai bet kuris žmogus mielai pasinaudos patirtimi, kuri padės jam sutaupyti laiko ir pinigų siekiant užsibrėžto tikslo.

Iliuzija #1. Paslaptingos žinios – Masonų ložė!

Dauguma naujokų galvoja, kad infoverslą galima sukurti tik turint kažkokių paslaptingų žinių. Infoversle reikia suprasti ko tau gali reikti. Turiu galvoje bazines elektroninės kompetencijos žinias, kaip pvz. kad tau reikės domeno, wordpress turinio valdymo sistemos, vietos serveryje ir integracijos su mokėjimais. Jei visa tai jau žinai ar girdėjai, tai gali surasti kas tau padės tai padaryti.

Toliau reikia teisingai pasirinkti nišą, kurioje būtų jaučiamas reikšmingas poreikis. Pvz. kelionės. Ir čia lenkiu galvą prieš „Makalių”, kuris šioje infoverslo srityje jau pasidarė tikrai fantastiškus pinigus.

Iliuzija #2. Infoverslas tai darbas – „gulinčio nemuša!”

Tai pati pavojingiausia ir klaidinga nuomonė, susijusi su infoverslu. Didžiąją dalį naujokų galima suskirstyti į dvi grupes:

  • Vieni pirmiausia galvoja, kad jiems nieko nepavyks, kad niekas nepirks informacijos ir, kad jie nėra super specialistai kokioje nors srityje. Todėl jie nieko ir nedaro. Tik vėliau su pavydu ir nuostaba žiūri į tuos, kurie užima jų nišas ir iš jų uždirba pinigus.
  • Kiti gi galvoja, kad kai tik jie sukurs produktą, rinka tiesiog kris jiems po kojomis ir ims pirkti viską, kas bus siūloma. Deja, taip tikrai nenutiks.

Infoverslas – tai pirmiausia verslas, reikalaujantis nuolatinių savininko pastangų, ypač pradiniame etape. Produkto sukūrimas – tai tik pirmas ilgo kelio etapas. Ne mažiau jėgų prireiks pardavimų sistemos sutvarkymui, produktų linijos sukūrimui, tačiau didžiausia laiko dalis nueis „parduodančių tekstų” testavimui, bei susidomėjusių tavo infoproduktais lankytojų srauto (trafiko) valdymui.

Aišku į infoverslą tu gali žiūrėti tik kaip į hobį. Bet tuomet jis tau ir liks tik hobis, labiau reikalaujantis išlaidų nei uždirbantis pelną. Pinigus uždirba tik toks verslas, kuris tave domina ir kuriam tu skirsi didžiąją dalį savo energijos. Aš asmeniškai tai darau su savo reklamos internete verslu.

Toliau, kad neišnyktų tavo susidomėjimas, būtina įsivaizduoti visus infoverslo sukūrimo etapus: idėją – testavimą – produktą – pardavimų sistemą – lankytojų srautą. Toliau viskas taip pat ratu, tik jau kitame lygyje: naujas produktas, tik jau brangesnis ir kokybiškesnis, pardavimų sistemos tobulinimas ir didinimas, lankytojų srauto didinimas.

Netvirtinu aklai, bet tikiu, kad Lietuvoje praktiškai realu, kad pirmame rate tavo pelnas pasieks iki 1 tūkstančio eur. per mėnesį, antrame iki 3 tūkstančių, trečiame 5 tūkstančius ir daugiau. Priklausomai nuo tavo ambicijų ir noro mokytis bei tęsti darbus. Deja, tai nėra pasyvus pelnas. Pati tavo pelno suma kas mėnesį savaime nedidės. Užfiksuoti ją gali, tačiau padidinti be žinių ir pastangų didinimo – jau ne.

Sakysi nesamonė! Ok pateiksiu argumentų. Pvz. tu turi super gerą infoproduktą, kuris parduodamas už tarkime 300 eur. Kas yra visiškai realūs pinigai. Taigi norint uždirbti 3.000 eur., tau jį reikia parduoti vos 10 žmonių.

Trečia iliuzija. Amžinas produktas!

Dar viena utopija, kad galima sukurti vos vieną produktą (knygą, mokymų kursą) ir iki gyvenimo galo už jį gauti honorarą. Taip nieko nebus.

  • Pirmiausia, anksčiau ar vėliau produktas tampa lengvai prieinamas (forumai, torrentai ir pan.), kas labai įtakoja pirkimus (ne būtinai, bet gali, jeigu viskas nebus teisingai suplanuota).
  • Antra, netgi jeigu produktas bus apsaugotas saugumo priemonėmis, anksčiau ar vėliau jis pasens kaip ir bet kokia informacija. Todėl netgi patį genialiausią infoproduktą reikia periodiškai atnaujinti.
  • Trečia, jeigu niša generuoja gražius pinigus, joje neišvengiamai atsiras konkurentų. Jeigu tu neaugsi ir netobulėsi pats, tave greitai aplenks ir nuvilios tavo klientus bei pinigus.

Reikia įsikalti į galvą, kad amžinų infoproduktų nebūna, o kad tuo įsitikinti, užtenka pažiūrėti kaip greitai keičiasi technologijos ir sensta vos vakar išrastos naujovės ar metodai. Paimk, kad ir tas pačias elektros lemputes. Pradžiai buvo kaitinės, po to liuminescencinės dabar atėjo LED’ai.

Iliuzija #4. Čia pinigų nėra!

Kol galvosi, kad infoversle pinigų nėra, jų ir neuždirbsi. Jei galvosi, kad pelno lubos – trys šimtai per mėnesį, daugiau ir neuždirbsi.

Viršutinę uždarbio ribą gali turėti tik samdomi darbuotojai. Tačiau, jei dirbi sau, ribos yra tik tavo galvoje!

Žinoma yra nišų, kuriose pinigus uždirbti labai sunku. Pavyzdžiui, jeigu tu rašai knygą apie tai, kaip sutaupyti šimtą eurų per metus apgaudinėjant komunalininkus, kažin ar tokia knyga bus masiškai perkama tavo tikslinės „šykštuolių” skaitytojų auditorijos:) Ir tokia auditorija tai tikrai nemokės 100 eur. už mokymus, kaip atsukinėti skaitiklių parodymus 🙂

Tačiau jei vieną kartą nepavyko pataikyti tiesiai į taikinį su vienu infoproduktu, kas tau trukdo žengti į dešinę ar į kairę ir pabandyti kai ką kito? Pakeisti požiūrį į problemą?

Iliuzija #5. Aš dar spėsiu!

Tai ko gero pati baisiausia iliuzija su pasekmėmis šiai dienai. Su kiekviena diena pradėti savo infoverslą vienu metu ir lengviau, ir sunkiau. Lengviau todėl, kad atsiranda kokybiškos mokomosios medžiagos ir servisas apimantis visą techninę dalį.

Šiais laikais galima tik su siaubu prisiminti, kaip reikėdavo rankiniu būdu kurti tinklapius. Dabar bet kuris naujokas dėl to nepatiria daugybės tokių problemų.

Tačiau yra vienas kabliukas – visi tie puikūs ir gyvenimą lengvinantys servisai kainuoja pinigus. Reklama dažniausiai taip pat kainuoja, o jos vertė tavo srityje auga kasdien su kiekvieno konkurento atsiradimu.

Tuo tarpu yra daugybė dar neužimtų nišų arba tokių, kuriose vos vienas – du žaidėjai. Tai net geriau, nei visiškai laisva niša, nes jau yra poreikis. Tačiau kur garantijos, kad rytoj ta vieta nebus užimta?

2Shares

Parašykite komentarą