Socialiniai tinklai: koks turinys aktualus vartotojams?

Ko gero niekam ne paslaptis kad paskutiniais metais Lietuvoje ir pasaulyje išpopuliarėjo įvairūs socialiniai tinklai. Aiškių lyderių pozicijas Lietuvoje užima „Facebook” ir „Google Plus”. Tačiau nepaisant socialinių tinklų fenomeno, tik labai maža dalis verslų sugebėjo socialinius tinklus paversti dar vienu „rinkodaros kanalu” ir suprato kokia naudą jie gali atnešti verslui.

Kodėl taip teigiu? Nes absoliuti dauguma mano klientų vis dar klausia ar socialiniai tinklai yra naudingi ir kuo? Iš esmės socialinių tinklų nauda yra daugialypė, bet tai jau atskiro straipsnio verta tema.

Šiandien kviečiu tave į socialinius tinklus pažvelgti „kitu kampu”.  O būtent pasidomėti kokį turinį socialiniuose tinkluose žmonės vertina ir skaito labiausiai?

Sutik, kad žvelgiant per šią prizmę, daug lengviau suprasti kokią naudą iš socialinių tinklų tu gali išspausti savo versle ir apsispręsti ar tau apskritai gali būti naudinga reklama socialiniuose tinkluose.

Kodėl tavo kuriamas turinys turi būti įdomus socialiniuose tinkluose?

Kaip manai ar tavo „Facebook” ar kito socialinio tinklo grupėje ar metraštyje publikuojama informacija turėtų žmonėms patikti?

Pasakysiu labai atvirai – socialiniuose tinkluose tai kur kas svarbiau nei kur nors kitur. Ir tuoj suprasi kodėl. Pavyzdžiui jeigu tu rašai savo verslo tinklaraštį, tai tikriausiai pirmiausiai žiūri į tai, kaip auga tavo svetainės populiarumas Google paieškoje pagal specifinius paieškos kriterijus. Nes tu tiesiog atlieki vidinę svetainės SEO optimizaciją. Tuo pačiu atkreipi savo svetainės lankytojų dėmesį į tau svarbias temas ir galiausiai gauni naudos iš papildomų lankytojų srauto ir augančių pardavimų.

Būtent dėl augančių lankytojų srauto ir pardavimų, tu tiesiog privalai būti mėgstamas socialiniuose tinkluose. Na, tiksliau, ne tu pats asmeniškai, o tavo turinys.

Jei tavo pranešimai, įrašai ir kita informacija bus populiari ir mėgstama, žmonės ja dalinsis ir skelbs savo „asmeninėje sienoje”. Taip tavo skelbiamą informaciją matys tavo tinklapio lankytojų draugai, dalis iš kurių taps tavo svetainės ar socialinio profilio lankytojais, kuriuose galbūt jau laukia tavo prekių ar paslaugų reklama.

„Virusinis“ informacijos plitimas – svarbus socialinių tinklų parametras. Tuo pačiu tai vienas esminių ir nemokamų būdų didinti informacijos srautą ir pritraukti naujų lankytojų.

Kokį turinį mėgsta socialinių tinklų vartotojai?

Tad kokį gi turinį labiausiai mėgsta socialinių tinklų vartotojai? Ką ir kaip tu turi rašyti, kad visi „laikintų“ ir „perpostintų“ tavo turinį? Panagrinėkime keletą populiariausių socialinių tinklų turinio tipų.

#1 įvairūs „rinkiniai”

Labai dažnai „virusiniu” būdu socialiniuose tinkluose sklinda įvairūs „rinkiniai” skambiais pavadinimais kaip pvz. „Visų laikų TOP 10” ir pan. Vartotojai mielai juos išsaugoja savo socialinio tinklo sienoje kaip atskirus puslapius tiesiog vienu mygtuko „dalintis“ paspaudimu.

Vėliau jiems patogiu metu tuos rinkinius jie gali daug kartų peržiūrėti – perklausyti – perskaityti. Bet tam, kad tai įvyktų, rinkinys turi būti teminis ir vertingas.

Tai galėtų būti ir įvairios video pamokos kokia nors aktualia tema, keletas televizijos laidos įrašų, muzikos, knygų ar kitoks rinkinys. Pavyzdžiui verslo citatų rinkiniai labai populiarūs Facebook‘e, nes čia dažnai atsiranda žymių verslininkų publikuojamų video ar knygų, keičiančių žmonių požiūrį. Taip pat naudojantis įvairių pamokų rinkiniais labai patogu peržiūrėti ne vieną pamoką, o iškart visą pamokų kursą!

Toks įrašų rinkinys žymiai vertingesnis už vieną įrašą. Pvz. „Efektyvaus marketingo paslaptys – 10 naudingų video pamokų”.

Turinys turi gerai „užkabinti”

Šioje vietoje vienas svarbus patarimas. Siūlau iš pradžių neturėti daug vilčių, kad žmonės iškart puls peržiūrinėti tavo publikuotą video rinkinį. Kodėl?

Nes straipsnį ar žinutę galima greitai apžvelgti. O video peržiūrai, audioknygos perklausai ar elektroninės knygos perskaitymui reikia ne tik žymiai daugiau laiko, bet ir atitinkamos nuotaikos. Taip pat neužmiršk, kad žmonės dažnai lankosi socialiniuose tinkluose naudodamiesi mobiliaisiais įrenginiais, pavyzdžiui, pietų pertraukos, kelionės metu ar tiesiog laukdami eilėje. O tokiose situacijose nelabai jau patogu peržiūrėti platesnio formato informaciją. Taigi pagrindinė tavo užduotis – sukelti norą išsaugoti vertingą informaciją „ateičiai“.

Dar vienas patarimas. Rinkinius labai naudinga apjungti pagal temas ir skirtingus formatus. Tikrai neverta ir nenaudinga viename įraše dėti video medžiagą, straipsnį, muziką ir dar knygą.

# 2 citatos

Kad tu žinotum, kaip jas mėgsta socialinių tinklų vartotojai 🙂 Protingos ir kvailos, aktualios ir jau visiškai pasenusios, sugalvotos ano meto įžymybių ar Facebook‘o grupės administratoriaus tiesiog „paimtos iš lempos“. Beveik kiekvienoje aktyvaus socialinio tinklo vartotojo sienoje galima būtų rasti bent jau keletą kažkieno posakių, sutampančių su paties vartotojo pasaulėžiūra.

Citatos – tai būdas greitai perteikti lyg ir naudingą, protingą mintį. Tai „greitas maistas“ smegenims, nes citatas žmonės perskaito iškart, neatidėliodami vėlesniam laikui.

Jei citata patinka, jie spaudžia „patinka“, jei citata atspindi žmogaus dvasinį pasaulį – „perpostina“ (išsaugo savo puslapyje). Nustebsi, bet dauguma socialinių tinklų vartotojų mano, kad citatos, esančios jų sienoje, kai ką pasako ir apie juos, kuria tam tikrą įvaizdį. Kaip ir apranga, mobilusis telefonas ar laikrodis. Taigi citatos yra būtent toks socialinio statuso elementas. Pasakysi, kvaila? Galbūt. Tačiau tai faktas. Todėl per daug nenuvertink citatų savo aplinkoje.

Citatos, žinoma, turi būti teminės. Pavyzdžiui jei priklausai „freelancerių“ grupei, tuomet ko gero neapsieisi be motyvuojančių citatų apie verslą, pinigus ir pan.

Patartina citatas įforminti kaip gražų paveikslėlį.  Galima pasidaryti ir Photoshop‘o šabloną su savo socialinio puslapio „viršeliu”. Turint tokį šabloną beliks tik pakeisti tekstą.

#3 sąrašai

Juos taip pat žmonės mėgsta išsaugoti, kad nepasimestų.

Sąrašai labai panašūs į „straipsnius su skaičiais“, kurie dažniausiai rašomi SEO tikslams arba pardavimams padidinti. Pavyzdžiui, „5 būdai sulieknėti iki vasaros“, „10 gražios moters taisyklių“, „15 pasaulio vietų, kurias būtina aplankyti” ir t.t.

Sąrašų ir SEO straipsnių esminis skirtumas yra apimtis. Sąrašai yra žymiai trumpesni. Punktų gali būti ir daugiau nei straipsnyje, tačiau kiekvienas iš jų aprašomas vos keliais teiginiais.

Kartais galima išvis neaprašinėti. Pavyzdžiui ilgus metus socialiniuose tinkluose sklando „Geriausių knygų sąrašas“ arba „Sąrašas filmų, kurie pakeis tavo požiūrį“. Paprastai, šiuose sąrašuose dominuoja seniai žinoma klasika, kurią tikrai ne visi skaitė, tačiau kiekvienas inteligentiškas žmogus sudaro įspūdį, kad perskaitė.

O kas neperskaitė, išsaugo savo sienoje su kaltės jausmu ir mintimi, kad būtinai reikia perskaityti:) Priklausomai nuo socialinės grupės, sąrašai gali keistis, pavyzdžiui, verslo grupėje klasikinę literatūrą galima pakeisti Henrio Fordo, Ričardo Bransono ir Donaldo Trampo knygomis, o turizmo grupėje klasikinę literatūrą naudinga pakeisti įžymių žmonių kelionių užrašais ir pan.

Koks dar turinys yra vertinamas socialiniuose tinkluose?

Žinoma, tai yra toli gražu ne visos labiausiai skaitomo turinio išraiškos, kurias gali sėkmingai naudoti socialiniuose tinkluose. Dar gali publikuoti mini-straipsnius (arba tiesiog išskaidyti įprastus straipsnius į keletą dalių). Kurti fotografijų rinkinius, minti mįsles, pasakoti istorijas ir pan.

Tik svarbiausia nepainiok socialinių tinklų su blogu ar asmeniniu tinklapiu. Bloge ar interneto svetainėje labiausiai vertinama nedidelės apimties, lengvai įsisavinama informacija, kurią galima tuoj pat ir greitai peržiūrėti ir gauti naudą iš karto.

Patiko straipsnis? Pasidalink juo socialiniuose tinkluose.

4Shares

Parašykite komentarą