„Kabinantis turinys” – arba kaip sukurti parduodantį tekstą?

Tikriausiai jau seniai pastebėjai, kad ta pati informacija gali būti pateikta taip, kad skaitydamas tekstą nuo jo tiesiog negali atitraukti akių. O kito autoriaus tekstas, parašytas ta pačia tema, tiesiog visai neįdomus.

Tie kas domisi copywriting’u tai gerai žino, todėl siekia, kad kuriami laiškai ar straipsniai būtų skaitomi su didžiuliu susidomėjimu nuo antraštės iki paskutinės eilutės. Kodėl?

Nes copywriter’io kuriamas tekstas turi „parduoti” prekę ar paslaugą, pažadinti skaitytojo jausmus, paskatinti jį kažko imtis.

Profesionalus copywriter‘is niekuomet nekuria banalių tekstų. Jo tikslas kurti tokį turinį, kurį mielai skaitytų ir vertintų tikslinė auditorija. Žmonės perskaitę „parduodantį” tekstą ar straipsnį rašo savo atsiliepimus, perka siūlomas prekes ir paslaugas. O tokias skaitytojų reakcijas ir veiksmus gali sukelti tik įdomus ir įtraukiantis turinys.

Kas yra įdomus ir įtraukiantis turinys?

Prieš atsakant į šį klausimą reikia susitarti, ką laikysime „įdomiu turiniu“? Mano asmeniniu požiūriu įdomus straipsnis ar tekstas turi suteikti skaitytojui naujos informacijos arba priminti jau žinomą.

Tačiau svarbiausia visa informacija turi būti pateikta visiškai netikėtu ar skaitytojui nauju formatu.

Turbūt sutiksi, kad akivaizdūs dalykai nieko nedomina. Pavyzdžiui jeigu nori parašyti gerą straipsnį apie šeimos biudžeto planavimą ir taupymą, gerai pagalvok, kaip savo patarimus pateikti originaliai.

Juk kiekviena namų šeimininkė puikiai žino, kad reikia taupyti ir vengti neplanuotų pirkinių. O ilgo galiojimo produktus pirkti didesnėmis pakuotėmis ir pan. Tai banalu ir visiems seniai žinoma, todėl toks turinys niekada nesusilauks tinkamo dėmesio. Kyla klausimas, o kaip gi visa tai galima pateikti įdomiai skaitytojui?

Kaip parašyti įdomų straipsnį tema, sena kaip pasaulis?

#1 patarimas – ieškok naujo informacijos pateikimo būdo!

Tam gali pateikti įdomių gyvenimiškų istorijų ir pavyzdžių, smulkiai viską nupasakojant. Tačiau svarbiausia, kad tavo aprašomos situacijos ir istorijos turi būti tikrai įdomios ar net juokingos. Žmonėms labai patinka įvairios istorijos, todėl jas būtinai įtrauk į savo kuriamą turinį.

#2 patarimas – pasirink savitą, ar ironišką pasakojimo stilių.

Pavyzdžiui – „10 idiotiškų taupymo patarimų“ 🙂 Taip pat gali susiaurinti pačią temą arba į konkrečią problemą pažvelgti kitu kampu. Tarkime, parašyk straipsnį tokiu pavadinimu: „Nesėkmingi taupymo būdai, kurie neveikia“. Ir galų gale, ieškok tokios informacijos, kuri padėtų naujai pažvelgti į problemą.

Įdomus straipsnis turi būti skaitomas vienu įkvėpimu.

Tam, kad tai pasiekti, #3 patarimas – venk sudėtingų terminų. Jei ką nors galima pasakyti paprastai ir suprantamai, taip ir daryk.

Klaidinga manyti, kad profesionaliais terminais perpildytas straipsnis taps „rimtesnis“ (ypač jei rašai plačiam skaitytojų ratui). Net jeigu rašai siaurai auditorijai, pavyzdžiui, verslininkams, rašyk paprastu ir aiškiu stiliumi. O tavo, kaip rašytojo, protas ir profesionalumas ir taip atsiskleis tekste.

#4 patarimas –  „nepilstyk vandens“. Deja, nepatyrę copywriteriai dažnai tiesiog įpranta prirašyti papildomų žodžių, siekdami padidinti savo teksto apimtį.

Jei ir tu tai mėgsti daryti, peržiūrėk savo sukurtą tekstą iš naujo ir patikrink kiekvieną frazę. Pavyzdžiui, jei kažkokią frazę galima išbraukti iš teksto nepakeitus esmės, taip ir padaryk. Tai tinka visoms „vandeningoms“ frazėms, ypač straipsnio įžangoje ir kiekvienos pastraipos pradžioje.

Gaila, bet dauguma autorių savo straipsnius pradeda tokiais žodžiais: „Nuo seniausių žmonijos laikų…“ arba „Šiame kompiuterinių technologijų amžiuje…“ ir pan.

#5 patarimas – venk sudėtingos sintaksės. Įmantrūs posakiai tinka tik meniniam tekstui, kuris paprastai skaitomas ne norint gauti informacijos, o siekiant estetinės naudos. „Parduodantys tekstai” privalo būti aiškūs ir iš karto suprantami.

Įdomus straipsnis rašomas lengvai!

Mano patirtis rodo, kad jeigu straipsnį parašei pakankamai lengvai, tai skaitomas jis bus taip pat lengvai. Ir atvirkščiai, sunkiai parašytas tekstas bus taip pat sudėtingas skaitytojui.

Kai mokaisi rašyti straipsnį, greitai to padaryti nepavyksta. Ir tai visai normalu. Bet jei rašai jau seniai ir vis tiek ilgai užtrunki rašydamas pirmą lapą, tuomet jau reikėtų susimąstyti apie tai 🙂 Bet tai jau kito straipsnio tema. Pabaigai pateiksiu kelis patarimus, kurie padeda man.

Paskutiniai patarimai

  1. Iš pradžių surink informaciją straipsniui ir tik tada pradėk rašyti.
  2. Straipsnio planas padės sukoncentruoti mintis ir neleis nukrypti į lankas.
  3. Jei ilgai rašai straipsnį, tai jau signalas, kad esi nepakankamai įsigilinęs į temą. Todėl geriau sugaišk dar vieną valandą informacijos rinkimui.
  4. Skaityk tokio formato straipsnius, kuriuo dažniausiai rašai. Lengvai įsimenamas stilius užkrečiamas, todėl jį galėsi lengvai perimti.

Patiko turinys? Pasidalink juo su kitais socialiniuose tinkluose!

9Shares

5 komentarai apie “„Kabinantis turinys” – arba kaip sukurti parduodantį tekstą?”

Parašykite komentarą