KODĖL NEPERKA..?

Didžiausia kiekvieno verslo problema, norinčio parduoti savo prekę ar paslaugą internetu, yra rasti atsakymą į klausimą – kodėl žmonės neperka? Tarkime tavo produktas/paslauga turi nemažą tikslinę auditoriją, ji turi pakankamai pinigų ir jai iš esmės reikalingas tavo produktas. Tačiau būna taip, kad net ir išanalizavę tavo pasiūlymą, tikslinės grupės atstovai jo vistiek neperka.

Kodėl jie NEPERKA..?

Čia galima išskirti 4 pagrindines priežastis (be pasaulyje siaučiančio „Covid19” viruso), kodėl tavo svetainė/el.parduotuvė ar reklaminis tekstas „nestimuliuoja” pirkėjo įsigyti produktą/paslaugą.

Priežastis #1

Tavo prekė/paslauga apskritai neturi aprašymo. Vien tik sudėjus prekių paveiksliukus į interneto parduotuvę ir nepateikus jų aprašymų, apskritai būtų labai sudėtinga tikėtis ką nors parduoti. Netiki? Pasižiūrėk kaip vykdoma prekyba internetu pačioje didžiausioje el.parduotuvėje internete Amazon.com

Amazon produkto aprasymas

Aukščiau pateikiau pavyzdį iš Amazon.com pirmo pasitaikiusio „po ranka” nešiojamo kompiuterio. Kaip matai prekės aprašymas yra. Žinoma jis galėtų būti ženkliai patobulintas. Tarkime aprašyme galėtų būti ir įvardinta kokiems tikslams šis kompiuteris labiausiai tinkamas naudoti, o su kokiomis užduotimis jam nepavyktų susitvarkyti. Toks atvirumas iš karto potencialiam klientui duotų atsakymą ar jis galėtų džiaugtis savo pirkiniu jį įsigijęs, ar bus priverstas galvoti apie jo keitimą ar grąžinimą. Tai sukelia momentinį pasitikėjimą pardavėju ir jo, kaip prekės eksperto statusu. Be to, tai iš karto sutaupo pirkėjui laiko, todėl jis neradęs tinkamo kompiuterio, čia pat ieškos kito, su reikalingais parametrais, arba gavęs atsakymus į savo klausimus čia ir dabar, paskubės pasinaudoti tavo puikiu pasiūlymu. Todėl atmink, kad bet koks parašytas tekstas, parduoda tavo prekę ar paslaugą ženkliai geriau, nei neparašytas 🙂

Priežastis #2

Potencialus klientas galvoja, kad tavo prekė/paslauga skirta ne jam. Tokiu atveju tu su reklama tiesiog nepataikei į tikslinę auditoriją. Ką šioje vietoje reiktų daryti? Visų pirma – netaškyti savo reklamos biudžeto veltui ir kur kas tiksliau išsigryninti/apsirašyti ratą žmonių, kurie galėtų būti tavo potencialūs produkto klientai/vartotojai. Šią problemą išspręsti gana paprasta.

Priežastis #3

Tavo potencialus klientas netiki tavimi. Jis abejoja, kad tavo produktas yra geriausias ir yra vertas jo dėmesio. Kaip pakeisti vartotojo nuomonę? Tokiu atveju svetainė/el.parduotuvė turi suteikti tavo potencialiam klientui daugiau charakteristikų apie tavo verslą ir paaiškinti klientui, kodėl jis turi pasitikėti tavo verslu. Tam labai gerai tinka realių klientų atsiliepimai, įvairūs sertifikatai, rekomendacijos, kiti socialiniai įrodymai, patvirtinantys tavo verslo patikimumą ir statusą. Tekstuose „apie mus” reikia kuo daugiau suteikti pozityvios informacijos savo potencialiam klientui ir parodyti save iš pačios geriausios pusės.

Priežastis #4

Klientas netiki pačiu savimi, t.y tuo, kad tavo produktas/paslauga išspręs jo problemą. Tai pati sudėtingiausia priežastis, kurią pašalinti yra sunkiausia. Kodėl? Nes yra daugybė žmonių, kuriems patinka tavo pasiūlymas, taip pat jie turi jam pakankamai pinigų, kad galėtų jį įsigyti. Jie net tiki tavo prekių/paslaugos kokybe ir tuo, kad tai galėtų būti jų problemos sprendimas. Bet jie netiki tuo, kad jiems iš tikro pavyks išspręsti savo problemą. Tokiu atveju labai gerai veikia GARANTIJOS. Žmogui reikia pasakyti labai aiškiai ir atvirai, kad yra 100% prekės grąžinimo garantija, arba pasiūlyti kitokią pagalbą, kuri įtikins klientą, kad tavo verslas bus šalia, jeigu jam kažkas nepatiks arba, jam kažkas nepavyks.

0Shares

Parašykite komentarą