10 būdų kaip geriau išreklamuoti svetainės „TOP įrašus”?

Nesvarbu, kaip seniai rašai savo svetainę ar blog‘ą, vieni įrašai visada bus populiaresni už kitus. Google populiaresnius blogų įrašus visada reitinguoja aukščiau. Ir taip nutinka todėl, kad jais dažniau dalinamasi, į juos yra daugiau nuorodų iš kitų tinklapių.

Todėl natūraliai kyla klausimas – kaip gauti dar daugiau lankytojų srauto į populiariausius savo blogo įrašus?

Šį kartą pasidalinsiu su tavimi 10 konkrečių ir praktinių būdų kaip tai pasiekti.

#1 – retkarčiais atnaujink blogo įrašus

Laikui bėgant net ir pačių populiariausių tavo įrašų populiarumas ims blėsti, jeigu jų neatnaujinsi. Pavyzdžiui, kokį nors populiarų įrašą reikėtų atnaujinti keletą kartų per metus. Taip prieš keletą metų tavo parašytas blogo įrašas turėtų sulaukti dar didesnio skaitytojų skaičiaus augimo.

Kodėl? O gi todėl, kad straipsnis bus aktualus šiandien.

#2 – įdėk vidines nuorodas į populiarius įrašus svetainės viduje

Ar kada pastebėjai, kad tai labai naudinga? Dedant svetainėje vidines nuorodas būtinai išskirk tuos įrašus, kuriuos Google jau gerai vertina, arba kurių SEO pozicijos palaipsniui kyla. Taip garantuotai ir be didelio vargo atsivesi dar didesnį lankytojų skaičių į savo svetainę. Tuo pačiu galimai pasigerinsi svetainės SEO pozicijas. Tokiu atveju tau net nebeprireiks profesionalios SEO optimizacijos.

Tačiau labai svarbu neperlenkti lazdos. Todėl nepradėk šiukšlinti savo teksto per dideliu vidinių ar išorinių nuorodų skaičiumi.

#3 – rink ištikimiausių savo blogo skaitytojų el.pašto adresus

Tavo populiariausi įrašai jau sulaukia daug lankytojų srauto? O kodėl gi dar labiau nepadidinus lankomumo? Tam tereikia tik į savo svetainę įdiegti naujienlaiškio prenumeratą. Tai atlikus galėtum kasdien tikėtis naujų blogo prenumeratorių. O tuomet, kiekvieną kartą publikuodamas naujus savo įrašus, galėsi pranešti apie juos visiems savo prenumeratoriams. Pastarieji tik padėkos tau už gerą turinį ir patarimus.

#4 – populiariausius savo įrašus kaskart būtinai įtrauk į naujienlaiškius.

Jei to dar nedarei, būtinai siūlyčiau apsvarstyti galimybę kaskart įdėti nuorodų laiškuose prenumeratoriams į populiariausius savo blogo įrašus.

Kodėl?

Nes jeigu tie įrašai tikrai geri, žmonės tiesiog privalo juos pamėgti… Tada tais įrašais bus dažniau dalinamasi ir jie gaus dar daugiau srauto iš paieškos nei kiti įrašai.

Taip uždirbsi sau dar daugiau tikslinio lankytojų srauto, o gal ir pinigų jei domiesi infoverslu. Be to, tokiu būdu natūraliai auginsi pasidalinimus socialiniuose tinkluose. Žiūrėk, gal kai kas net įsidės atgalinę nuorodą į tavo blogo įrašą 🙂 Tokiu atveju dar gausi ir SEO naudos!

Atmink, kad tavo prenumeratoriai bus lojaliausi tavo įrašų skaitytojai. Kaip pastebėjau šie žmonės yra dažniau linkę skaityti, komentuoti ir dalintis tavo įrašais socialiniuose tinkluose.

#5 – reklamuok naujausius savo įrašus pačioje svetainėje.

Ar turi daug vidinių nuorodų? Rašant naujus įrašus patariu visada pagalvoti apie vidines nuorodas į populiariausius savo blogo įrašus. Juk ne visi skaito tavo blogą nuo pradžios iki pabaigos. Tik dedant nuorodas į populiariausius įrašus patarčiau vengti vienintelio dalyko – gausaus reklaminio (peroptimizuoto raktažodžiais) teksto.

Be to, turėtum apsvarstyti galimybę sukurti tipo „Startuojame!” puslapį. Tokie puslapiai greitai išpopuliarėja vos pridėjus juos prie pagrindinio svetainės meniu. Būtent šio puslapio viduje galėtum pateikti nuorodas į savo populiariausius savo įrašus.

Taip sutaupysi skaitytojui laiko ir pateiksi turinį vienoje vietoje, kurį kiti jau įvertino teigiamai.

#6 – naudok „long tail” raktažodžius

Pridėjus į savo blogą daugiau ilgesnių raktinių žodžių (angl. “long tail keyword”) gali labai stipriai pasigerinti savo SEO pozicijas. Tokius raktinius žodžius nesunkiai savo svetainei surasi „Google Webmaster Tools” įrankyje. Tik pridedant daugiau tokių raktinių žodžių, pridėk daugiau turinio. Nes viskas, ką bedarytum, turi atrodyti natūraliai. Priešingu atveju gali sulaukti nemalonės iš paieškos sistemų.

#7 – naudok skirtingas turinio formas

Ar kada pagalvojai apie turinio pateikimą kitokiu formatu?

Šiais laikais tai vis patogiau daryti naudojant infografiką. Įdomu tai, kad infografika gali sulaukti daug didesnio srauto iš paieškos, nei tekstiniai įrašai. Tai rodo keli atlikti tyrimai, kuriais domėjausi. Todėl panašu, kad infografika tampa galinga jėga.

#8 – publikuok savo įrašus kitose svetainėse

Ar nori dar daugiau matomumo ir lankomumo? Tuomet kaip tau idėja populiarius savo (jau paskelbtus anksčiau) įrašus talpinti kituose tematiškai susijusiuose puslapiuose? Tai išties naudinga. Tokie straipsniai gali atvesti dar daugiau srauto į svetainę ir suteikti jai daugiau matomumo.

Tik talpinant jau paskelbtus savo straipsnius kitose svetainėse būtinai įsitikink, kad priimantys tavo turinį, naudoja svetainėje rel=canonical tag’us. Jie parodo paieškos sistemoms, kad originalus straipsnis visų pirma buvo publikuotas tavo tinklapyje.

#9 – praplėsk turinį

Ar žinai, kad turinys, kurį sudaro 2.000 ar daugiau žodžių, paieškos sistemų visuomet vertinamas geriau nei 500 ar 1.000 žodžių ilgio turinys? Taip yra todėl, kad turinio, patenkančio į pirmą Google paieškos puslapį, žodžių skaičiaus vidurkis yra mažiausiai 2.000. Tiesiog išbandyk šį patarimą ir pamatysi skirtumą.

#10 – parink „kabinančias” antraštes savo įrašams

Tavo įrašų antraštės gali būti geros, bet kodėl gi jų nepadarius dar geresnėmis? Sukūrus “akį traukiančias” antraštes gali ženkliai padidinti skaičių žmonių, kurie užeis į tavo tinklapį iš paieškos.

Štai pavyzdžiui vien naudojantis „Google Webmaster Tools” įrankiu, gali nesunkiai nusistatyti, kokie raktiniai žodžiai ir frazės pritraukia į tavo svetainę didžiausią taip vadinamą “click-through” lankytojų skaičių. Kalbant paprasčiau, minėtame įrankyje gali pamatyti, kurie raktiniai žodžiai yra geriausiai „konvertuojantys”. Mano stebėjimais vieni geriausiai ieškomi raktiniai žodžiai yra šie:

 1. Kaip..?
 2. Skaičiai pvz. 3 būdai, 7 metodai, 10 dalykų ir pan..
 3. Nemokamai..
 4. Pinigai…
 5. Paslaptys..
 6. Kodėl..
 7. Geriausias, greičiausias, lengviausias būdas..

Panaudojus vos keletą iš šių žodžių savo blogo straipsnių antraštėse netrukus pastebėsi, kaip ims didėti tavo bendras svetainės “click-through” rodiklis.

Ir dar.. Jei nori sužinoti daugiau gudrybių apie tai, kaip sukurti „kabinantį” turinį? Nemokamų patarimų rasi straipsnyje „Parduodantys tekstai – neužmiršk svarbiausio!”

Išvados..

Rašyti dar daugiau turinio,  į praeityje populiarius įrašus, ateityje gali nebeužtekti. Tai kodėl gi neišbandžius 10 aukščiau išvardintų būdų? Jie padės tau prisitraukti dar daugiau tikslinių lankytojų į savo svetainę.

0Shares

2 komentarai apie “10 būdų kaip geriau išreklamuoti svetainės „TOP įrašus”?”

 1. Ignacijau tikriausiai naivu tikėtis pastatyti restoraną Labanoro girioje ir tikėtis, kad žmonės be kelio nuorodų jį surastų giliai miške.

  Tas pats ir su svetaine. Jos sukurti nepakanka, ją dar reikia išreklamuoti (pristatyti, pateikti) tikslinei auditorijai. O ar tai būtų Google paieška ar Facebook ar kita terpė, visiškai nesvarbu.

  Atsakyti

Parašykite komentarą